Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Prawdziwy cud, Klątwa, Boże Narodzenie w Lost River, Pamięć krwi Caroline Carver, Fannie Flagg, Greg Iles, Nicholas Sparks
Caroline CarverFannie Flagg Wydawnictwo: Reader's Digest Seria: Książki Wybrane Reader's Digest literatura piękna
Książki Wybrane Reader's Digest
True believer; Black tide; Redbird Christmas; Blood memory
Reader's Digest
2006-01-01
2006-01-01
Elżbieta Zychowicz, Anna Kołyszko, Robert Sudół, Marcin Stopa
czteropak

Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Prawdy pani Julii, Miejsce zwane domem, Pięć po dwunastej, Wilkołak Patricia Cornwell, Ann B. Ross, Deborah Smith, James Thayer
KSIĄŻKI WYBRAN... Patricia Cornwell, ...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Toksyna; Only love; Ucieczka Natana; Biała puma Robin Cook, John Gilstrap, Ronald Douglas Lawrence, Erich Segal
KSIĄŻKI WYBRAN... Robin Cook, John Gi...
Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Kryształowy koń; Willa; Bękart Eddiego; Wyspa Pojednania Dick Francis, Kristin Hannah, William Kowalski, Nora Roberts
KSIĄŻKI WYBRAN... Dick Francis, Krist...

Przypomniałem sobie jak ponad rok temu został mi pożyczony ten zbiór opowiadań i postanowiłem go teraz ocenić. Ponieważ książka składa się z kilku odrębnych tytułów i autorów postanowiłem każdą z powieści ocenić oddzielnie, a na koniec podsumować całość.

Prawdziwy cud, opis tego opowiadania najbardziej mnie przekonał aby zapoznać się z książką, ale niestety równie szybko odkryłem, że opis bardziej mi się podobał niż całość przedstawionej tu historii. Sam nie wiem, spodziewałem się jakiegoś niezwykłego cudu, czegoś co nie sposób wyjaśnić, a tymczasem cała tajemnica była niezwykle nudna, a jej wyjaśnienie mnie rozczarowało. Wiedziałem, że miała być tylko tłem do wydarzeń całości tej historii, ale i tak mnie to nie przekonało. Ponadto postacie wydawały mi się kiepskie, nie polubiłem ich za bardzo, a tworzenie między nimi relacji wydawało mi się niezwykle sztuczne. Nie mówiąc, że zwykle miejsca przedstawione w tej powieści czyli takie odludne i spokojne, a przy tym na swój sposób przyjemne dobrze mi się kojarzą, ale tutaj sposób w jaki autor opisywał to miejsce, mimo, że starał się pokazać jakie jest niezwykłe i magiczne mnie bardziej ten opis odrzucał. Z całej serii powieści w tej książce tę uważam za najgorszą.

Boże Narodzenie w Lost River powiem szczerze, że byłem zaskoczony, bo nie sądziłem, że ta historia tak bardzo mi się spodoba. Początkowo widząc śpiące zapomniane miasteczko pełne starych ludzi szukających spokoju, a przy tym głównego bohatera, który przeprowadził się tam ze względu na słabe zdrowie i również podeszły wiek nie byłem przekonany. Myślałem, że historia będzie nudna i przewidywalna, a postacie mnie zanudzą. W tej sytuacji moje zaskoczenie było pozytywne, to była chyba najlepsza z zapisanych w tej książce historii, a przynajmniej dla mnie. Nie było tu może niesamowitej akcji czy dreszczu emocji, ale czytając czułem się niezwykle przyjemnie. Kiedy czytałem opisy tej niewielkiej społeczności, tego jak wszyscy tam się znają i dobrze ze sobą żyją, nie mówiąc o niesamowitym opisie samej lokacji sam zapragnąłem tam być. Nie mówiąc, że powieść bardzo pozytywnie poprawiała mój nastrój, zwłaszcza po ciężkim dniu.

Pamięć krwi. Historia znacznie bardziej różniąca się od dwóch poprzednich. O ile wcześniej mieliśmy jakiś rodzaj romansu lub przyjemnej atmosfery tutaj próżno było tego szukać. Powieść to jak dla mnie świetny kryminał zmieszany z thrillerem, w której powoli śledzimy historie nietypowej zbrodni, ale nie tylko, bo trafia się również druga tajemnica, którą jest związana z przeszłością głównej bohaterki, z którą musi się zmierzyć. Powiem wprost, była to niezwykle wciągająca historia, z zainteresowaniem śledziłem historie przedstawioną w powieści, a przy tym odkrywałem skryte tajemnice rodzinne głównej bohaterki. Jeśli chodzi o postać główną była niezwykle ciekawa mogła wzbudzać zainteresowanie, ale równocześnie irytacje widząc jej niektóre zachowania. Ciężko jednak ostatecznie nie było przynajmniej moim zdaniem jej choć odrobinę nie współczuć. Powieść idealnie jak dla mnie pokazała, że pieniądze i władza sprawiają, że co niektórzy czują się ponad innymi, mogą robić co im się podoba, a prawo dla nich nie istnieje. Nieważne kogo przy tym skrzywdzą, bo liczą się tylko ich własne zachcianki.

No i ostatnia historia, która znowu jest swego rodzaju thrillerem. Była to ciekawa powieść, w której autor skutecznie bawił się z czytelnikiem aby bardziej zrozumieć co jest powodem dręczącym tamtejszą okolice. Ponownie jak w poprzedniej powieści można się przekonać jak daleko potrafią sięgać wpływy i pieniądze i do czego ludzie je posiadający są w stanie się posunąć nie licząc się przy tym z nikim. W przypadku tej historii bardziej polubiłem główną bohaterkę od poprzedniej, zwłaszcza za jej przekonania i determinacje w celu rozwiązania zagadki. Z zainteresowanie śledziłem jej śledztwo, które powoli prowadziło do rozwiązania całej historii.

Podsumowując pomimo moim zdaniem słabej i raczej nieciekawej pierwszej historii warto zapoznać się z tą pozycją choćby dla pozostałych trzech powieści, które mogą zapewnić mnóstwo przyjemnie spędzonego czasu.

klątwa dobra pamięć krwi b.dobra. reszta dno

klątwa dobra pamięć krwi b.dobra. reszta dno

Książka zawiera skrócone wersje czterech powieści,które czyta się w sumie lekko,dobre jako czytadło przed zaśnięciem.Pominełam "Prawdziwy cud",gdzyż juz wcześniej miałam przyjemność czytać ta powieść a jako,że była dla mnie po prostu słaba bez przykrości ja pominęłam.Pozostałe powieści wciągaja a najbardziej Pamięć krwi,doskonały kryminał :-)

Oczywiście "Pamięć krwi" najlepsza. Doskonały kryminał. Zaskoczona byłam, kiedy dowiedziałam się co zrobił ojciec Cat.
aksamitne-stronoce.blogspot.com

aksamitne-stronoce.blogspot.com

Przeczytałem ostatni z 4 skrótów powieści zawartych w tej książce, czyli Greg Iles - 'Pamięć krwi'. Przeczytałem tą powieść jako skrót umieszczony w jednej z książek Reader's Digest.
Oceniam 7,5/10. Ogólny schemat bardzo fajny, interesujący. Dzięki zastosowaniu przez autora narracji w pierwszej osobie, łatwiej było wydawnictwu zrobić skrót. Trzeba przyznać, że te 200 stron małym drukiem nie jest jakimś "ordynarnym" skrótem, ale w mojej ocenie jakiś niedosyt pozostał. Wszystko przez to nie dlatego że wiedziałem że to jest skrót, ale dlatego że przeczytałem pozostałe książki Ilesa i przyzwyczaił mnie do jeszcze większych emocji. Mimo to gorąco polecam przede wszystkim 'W martwym śnie' i 'Anioł z Missisipi"

wypożyczyłam te książkę z powodu Sparks'a, która była fajna ;) przy okazji przeczytałam "klątwa", która może być;) ostatnich dwóch nie przeczytałam choc zaczełam, ale jakoś mnie nie zachęciły ... dlatego tylko 6 gwiazdek ;)

Super książka. "Pamięć krwi" najlepsza!

Super książka. "Pamięć krwi" najlepsza!

Zamierzam przeczytać Klątwę i Pamięć krwi.

Zamierzam przeczytać Klątwę i Pamięć krwi.

Rewelacyjne książki. Najciekawsza wydała mi się Klątwa, z chęcią przeczytam ją jeszcze nie jeden raz. Poza tym wszystkie czyta się przyjemnie i nawet nie zauważa że to już 200 strona. ;]

• 03. Posiadam
  • Lekkie