Fałszywe lato

Wydawnictwo: Świat Książki
Summertime
83-7311-753-9
ZuzAnka

Lucy Schaffer przyjeżdża do Nowego Jorku, aby zapomnieć o utracie synka i małżeńskich kłótniach. Kiedy otrzymuje wiadomość o śmierci ukochanego ojca, przekonuje się, że nie nastąpił jeszcze koniec rodzinnych tragedii. Lucy zastanawia się, komu mógł przeszkadzać jej ojciec, który był tylko emerytowanym profesorem geologii. Bohaterka postanawia przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Udaje się więc w rodzinne strony, ale nie zatrzymuje się u starszej siostry, która ją wychowała, zastępując psychicznie chorą matkę. Czyżby coś podejrzewała?

Gosia | 2016-12-12
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Jak dobrze odkryć nową pisarkę i przeczytać z przyjemnością jej książkę. Taką czystą kartą była dla mnie Liz Rigbey. Ni znałam jej zupełnie. Nie atakowała mnie żadna reklama, która wmawiała mi, że książka na pewno mi się spodoba.
Sama dokonałam wyboru w bibliotece i jestem z niego bardzo zadowolona.
Podobało mi się właściwie wszystko: sam pomysł na książkę, sposób prowadzenia narracji, sporo psychologii, odwołań do dzieciństwa, tajemnice z przeszłości, które rzutują na zagadkowe morderstwo w teraźniejszości, portrety psychologiczne postaci i na koniec ciekawe rozwiązanie.
Naprawdę z przyjemnością przeczytałam tę książkę. Myślę, że należy jej się więcej uwagi. Może to zasługa tego, że nie spodziewałam się niczego rewelacyjnego. Taki już urok odkrywania ukrytych perełek. Często takie trafiają się w wydawnictwie "Książnica" w dziale literatury kobiecej, choćby wspomnieć tylko Luanne Rice, Sharon Owens czy Joanne Trollope.

wiejskifilozof | 2012-07-19

Nawet mi się podobało , ma fajne zwroty akcji i zaskakuję .

narsilion | 2013-12-04
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Znośne, chociaż nieco zbyt rozwlekłe. Ciekawy pomysł, choć w kilku momentach aż prosi się o rozwinięcie. Tu i ówdzie wystaje nieco zbyt nachalna amerykańska psychologia.

Magdalena | 2012-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2012

Nie porwała mnie. Cały czas zastanawiałam się, gdzie jest ten "mocny dreszczowiec" poczytnej autorki, bo jakoś tak, czytałam i czytałam i nie znalazłam.
Fabuła nawet ciekawa, bardzo dużo wspomnień z dzieciństwa co nadaje tej książce pewien charakter. Jednak ani główna bohaterka mnie nie przekonała, ani zakończenie tym bardziej.

Kasiag | 2017-05-29
Przeczytana: 11 czerwca 2017