Śmiertelne choroby

Seria: Monstrrrualna Erudycja
Wydawnictwo: Egmont Polska
Deadly diseases
Mikez

Nauka, ale w niekiepskich kawałkach! Gdy skończysz lekturę "Śmiertelnych chorób", aż cię skręci z tęsknoty za dalszym ciągiem! Czy odważysz się odkryć... - co stało się z pielęgniarką, która napiła się z nocnika? - kto karmił bakterie oczami? - dlaczego, gdy dostaniesz cholery, twoja skóra zrobi się sina? Jeśli uważasz, ze jesteś w stanie strawić obrzydliwe aspekty Nauki, weź się do...

Czy odważysz się odkryć...
- co stało się z pielęgniarką, która napiła się z nocnika?
- kto karmił bakterie oczami?
- dlaczego, gdy dostaniesz cholery, twoja skóra zrobi się sina?

Jeśli uważasz, ze jesteś w stanie strawić obrzydliwe aspekty Nauki, weź się do czytania, a my wydusimy z siebie szczegóły dotyczące niebezpiecznych chorób: od pospolitego przeziębienia po straszliwą czarną ospę; i pokażemy ci, jak twoje ciało walczy z wywołującymi je zarazkami.

"Śmiertelne choroby" aż kipią od informacji ze swymi blankietami usprawiedliwień chorobowych, aktami kryminalnymi zarazków-morderców, zakręconymi rysunkami i quizami!

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Anezka | 2016-09-24

Pamiętam jak w szkole zarzucili "Monstrrrualna Erudycja" i wszyscy się na nie rzucili. Co przerwę się biegało do biblioteki i szukało, czatowało, pytało, aż udało się upolować. Niestety tylko kilka pozycji wpadło mi w łapki.
Każda książka była cienka, napisana zrozumiałym językiem nawet dla takiego głąba jak ja. Opisy niektórych chorób powodowały odruch wymiotny. Ale jakie wzbogacenie języka: "Ty dżumo. Ty wrzodzie.."

Paweł M | 2013-08-10

"Śmiertelne choroby" - czyli jak przedstawić paskudne i zawiłe tematy w przystępnej i dowcipnej formie, którą pamięta się na długie lata.

zaba | 2011-05-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2010

Po przeczytaniu tej książki radzę prędko pójść do doktora...

Patrycja | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2006

Książka mojego dzieciństwa <3
Napisana w przystępny sposób, zrozumiała dla każdego dziecka, poszerza jego wiedzę. Sprawia że młody człowiek zaczyna intensywnie interesować się NAUKĄ!

mary2000 | 2012-02-28
Przeczytana: 24 lutego 2012

Jako,że kiedyś chciałam być lekarzem,a nie nauczycielem chemii to kasiążka dla mnie nie jest obrzydliwa.Na pewno pomaga młodemu czytelnikowi zrozumieć znaczenie bakterii w naszym życiu.

Juliette | 2016-10-13
Daguchna | 2016-09-14