Pozytywni

Wydawnictwo: Ha!art
83-89911-11-6
Tittlingur

Poliseksualny bohater Pozytywnych zmaga się z chorobą w hipersterylnym "zdrowym" świecie. W Warszawie. Prowadząc rozrywkowe życie w modnych klubach niespodziewanie zostaje "trafiony". Poppersa zamienia na kroplówkę, a vip-room na izolatkę. Pomimo "wyroku" wyciąga z szafy czerwone szpilki i zdejmuje z wieszaka zapomniane boa. Powieść w sposób zabawny relacjonuje oraz analizuje współczesne wydarzenia polityczne, gospodarcze i społeczne. Autor podejmuje także szerzej nieomówiony w literaturze polskiej temat metroseksualności.

Pozytywni nie są powieścią o -; modnych ostatnio -; gejach, ani o AIDS. Taka historia wydarzyła się naprawdę, jednak tylko do pewnego momentu. Chciałem pokazać, że człowiek z nieuleczalną chorobą może mieć marzenia, może się bawić. Że choroba nie jest wyrokiem. Szok trwa przez pierwszych kilka dni, a życie toczy się dalej.

Maciek Miller

Pestilentia | 2014-02-01

Dziwna książka. Prezentuje zagadnienie, które w polskiej literaturze nie jest mocno obecne, a jednak nie była dla mnie do końca wiarygodna. Odrobinę groteskowa, z humorem i ciekawą galerią postaci.

nellanna | 2012-03-09
Na półkach: Przeczytane, Czytam polskie
Przeczytana: 09 marca 2012

Przeczytałam trochę jak bajkę... Zważywszy na poruszane tematy, to chyba komplement. Ciekawa podróż przez życie, w którym nie omija się raf a jednocześnie chyba niczego nie żałuje.

Hub | 2011-08-27
Przeczytana: październik 2005

Dość wariacka opowiastka o pacjentach pewnej sali szpitalnej. Tak pacjenci, jak i sala są dość szczególni. Poza dalszym zdradzaniem elementów fabuły i pochwałą dla warsztatu autora niewiele mogę o „Pozytywnych” powiedzieć.

agatazbikowska | 2015-12-15
Paula C | 2015-11-04