Młody architekt Tomasz, przygotowujący projekt konkursowy na siedzibę "Ligi Przyjaciół Człowieka" musi udać się do domu, bo jest tam w danym momencie niezbędny, jednak nawet tam kontynuuje pracę nad swym projektem. Pracę kończy szczęśliwie w ostatni dzień konkursu. Gdy szykuje się by zawieźć projekt na pocztę Janek, parobek , przynosi wieść, że most został zerwany przez spiętrzoną krę....

Gdy szykuje się by zawieźć projekt na pocztę Janek, parobek , przynosi wieść, że most został zerwany przez spiętrzoną krę. Poczta znajduje się na drugim brzegu i wydaje się niemożliwością dostarczenie projektu na czas.

Sztuka w trzech aktach.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Emsi | 2016-05-17
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2016

Szaniawski podnosi swój poziom tym dramatem. Do tej pory znałam tylko "Ptaka" i "Żeglarza", które podobały mi się że względu na świetny humor, ironię i sarkazm oraz skupienie uwagi na szczegółach, które zwykle okazywały się kluczowe dla całej akcji.

Tutaj mniej jest tego humoru, a więcej nostalgii, refleksji z podwójnym dnem. Teraz mogę na Szaniawskiego patrzeć inaczej. Jak na niezwykle utalentowanego dramatopisarza z wyostrzonym zmysłem humorystycznym, ale również na świetnego obserwatora ludzkich "smutnych" dusz.

Polecam.

Patrycja | 2014-06-22

Najlepszy ze znanych mi dramatów Szaniawskiego. Nadal aktualny - bo czy nowoczesność naszej cywilizacji nie pozbawia ludzi miejsc pracy, nie czyni nas czasem nieszczęśliwymi - czy także nie oddala nas od najbliższych nam osób? Bo przecież wybudowany most - zamiast połączyć - podzielił. Warto się zastanowić nad tym, czy podobnie jak stary Przewoźnik poradzilibyśmy sobie bez wynalazków naszej epoki.

coward | 2016-07-21
Na półkach: 2016, W posiadaniu, Przeczytane