Na Pełnym Morzu

Jednoaktowa sztuka teatralna. Głównymi bohaterami dramatu są trzej rozbitkowie, dryfujący na tratwie na tytułowym pełnym morzu. Odkrywają, że wyczerpały się już całe zapasy żywności, a są bardzo głodni. Postanawiają zatem, że jeden z nich zostanie posiłkiem dla dwóch pozostałych. Naturalnie żaden z nich nie chce zostać zjedzony, dlatego szukają sposobu, jak wyłonić tę osobę. Najpierw rozważają...

Jednoaktowa sztuka teatralna.
Głównymi bohaterami dramatu są trzej rozbitkowie, dryfujący na tratwie na tytułowym pełnym morzu. Odkrywają, że wyczerpały się już całe zapasy żywności, a są bardzo głodni. Postanawiają zatem, że jeden z nich zostanie posiłkiem dla dwóch pozostałych. Naturalnie żaden z nich nie chce zostać zjedzony, dlatego szukają sposobu, jak wyłonić tę osobę. Najpierw rozważają losowanie, ale szybko odrzucają ten pomysł. Potem postanawiają przeprowadzić wybory, poprzedzone wiecowymi przemówieniami każdego z nich. Gdy głosowanie okazuje się być nieważnym (bo choć było tylko trzech głosujących, oddano cztery głosy), dwaj spośród nich próbują wywrzeć moralną i psychologiczną presję na tego trzeciego, aby zgodził się zostać ich posiłkiem.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: http://chomatowski.blogspot.com/2012/07/ksiazka-na...»

Grażyna | 2015-01-30
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2015
Przeczytana: 30 stycznia 2015

https://www.youtube.com/watch?v=SHFMR4Jmamk - słuchowisko

Ledarg1916 | 2016-04-24

Dla mnie naprawdę zabawna sztuka, dobrze się czyta i można się wielokrotnie uśmiechnąć. Cóż, nikt nie chce być zjedzony!

Goszka | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

Mistrzostwo świata! Czarny humor połączony z mrożkowskim sposobem obserwacji. Bardzo ładna symbolika, przedstawienie w skrócie i z wielkim uogólnieniem klas społecznych i typów człowieka. Chcę w prezencie!

Magdalena | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Ostra satyra na społeczeństwo zilustrowana symbolicznie i brutalnie. Trafna. Może śmieszyć, ale w mnie raczej zbudziała smutą zadumnę.

Natalcia01 | 2013-10-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Bez komentarza. Okropna książka -_-

| 2014-02-20
Przeczytana: 2014 rok

„Wolność to nic nie znaczy. Dopiero prawdziwa wolność to znaczy coś. Dlaczego? Bo jest prawdziwa, a więc lepsza. Wobec tego, gdzie szukać prawdziwej wolności? Pomyślmy logicznie. Jeżeli prawdziwa wolność to nie jest to samo, co zwykła wolność, to wobec tego, gdzie jest prawdziwa wolność? To jasne. Prawdziwa wolność jest tylko tam, gdzie nie ma zwyczajnej wolności.”

Kamasz | 2013-09-04
Przeczytana: 2011 rok
Goliardus | 2014-05-10

Chciałam to kiedyś wystawić, ale nie wyszło

Luna | 2016-12-21

Książa dziwna i specyficzna.

unreality | 2014-08-19
Przeczytana: 2013 rok