Arabali

Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-02582-6
Róża_Bzowa

Wieloletni pobyt pisarki na Malcie zaowocował powieścią Arabali. Międzynarodowe towarzystwo, w tym troje Polaków, przebywających tam czasowo, gorączkowa ladolce vita, romanse układające się w symetryczny wzór, śródziemnomorskie krajobrazy, wszechobecne morze, oniryczne, przesycone zmysłowością sceny... Jest rok 1980, w kraju wszystko zmierza do katastrofy. W pastiszach a la Gombrowicz barwność i beztroska Zachodu przeciwstawiają się polskiej zgrzebności i polskim obciążeniom historycznym.

magda | 2013-07-09
Róża_Bzowa | 2010-10-05