Godzina Drummelbacha

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF

PRzEPIĘKNE OPOWIADANIA TYLKO DLA DOROSŁYCH O MIŁOŚCI, TAJEMNICY, WIECzNYM DzIECIŃSTWIE... NAPISANE PO PROSTU PIĘKNIE JEST TO BEzSPRzECzNIE JEDNA z NAJCIEKAWSzYCH PROPOzYCJI W NASzEJ OFERCIE Książka w pełni prezentuje wszystkie cechy stylu prozy autorki, poetyckiego, a równocześnie odznaczającego się ostrością spojrzenia, autoironią i subtelnym humorem. B. Dziekan w swoich opowiadaniach koncentruje się głównie na małych i wielkich dramatach psychologicznych, często na katastrofalnych zderzeniach ludzkiej wrażliwości z nieprzyjaznym światem, doprawionych intrygującą nutą niedopowiedzenia i tajemnicy. Bogumiła Dziekan a pisarka, zadebiutowała w 1964 roku opowiadaniami publikowanymi na łamach prasy literackiej. W 1968 roku w Ludowej Spółdzielni Wydawniczej wydała zbiór opowiadań a Sady w doliniea. Autorka wydanych w SW aCzytelnika pozycji a Smugi na wodziea, zostawię ci piękny mosta, aKoniec szczęśliwej epokia. W 1974 roku w aWydawnictwie Morskima wydała powieść a Podwójne urzeczeniea, a w 1997 po wieloletnim pobycie na Malcie przypomniała o sobie, publikując w SW aCzytelnika umiejscowioną w egzotycznej scenerii Malty znakomitą powieść aArabalia.

nowicka1994 | 2015-11-24
Ssskorpionica | 2016-01-11