Kraków za Łoktka

Cykl: Dzieje Polski (tom 12)
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
historia
Bed

Inne wydania

Akcja powieści toczy się na początku XIV w głównie w Krakowie, w momencie gdy książę kujawski Władysław Łokietek wielokroć wypędzany, wraca i próbuje odzyskać władzę. Zjawia się prawie bez poparcia, liczy na drobną szlachtę, na swoją charyzmę. Pragnie walczyć o panowanie nad ziemią małopolską, potem chce zjednoczyć dzielnice. Są tacy, którym nie w smak polski król w Krakowie. To bogaci mieszczanie niemieccy i ich biskup Jan Muskata. Jak książę poradził sobie z buntem?

Bed | 2010-10-01

Książka rozpoczyna się gdy w zagrodzie Zbyszka Suły pojawia się jego dawny pan książę Władysław Łokietek. Jest ścigany, ale zbiera wojska żeby przejąć panowanie nad Krakowem i dzielnicami. Ubogi, bez wsparcia i nie poddaje się, od Zbyszka dostaje syna Marcika. Książka jest napisana żywo, lekko. Czyta się szybko. Sceny knowań mieszczan prawie jak u szpiegów :). Pięknie odmalowane miasto z uliczkami i średniowiecznym kolorytem do tego wątek miłosny jak przyprawa tzn nie za dużo:). Czytałam książki tego autora i ta według mnie jest najlepsza.

Fantomas89 | 2016-09-11
Morgoth | 2016-06-24