Męska sprawa

Cykl: Adam Gawlik (tom 1)
Wydawnictwo: Red Horse
szpieg, mężczyzna, zabójca
colld

Adam jest kimś więcej niż zabójcą - szkolili go Polacy, Sowieci, Amerykanie. Widział dzieci zabijane w Afganistanie i najczarniejszą stronę Afryki. Po otrzymaniu gwarancji nietykalności wraca do Polski, gdzie ma szansę na nowe życie... albo wyrównanie starych porachunków. Zna swoje krzywdy. Łatwiej mu zabić, niż splunąć. Marek Kędzierski stworzył fabułę w stylu Ludluma i Forsytha, wypełnioną wartką akcją i pełnokrwistymi bohaterami. Męska sprawa jest literaturą sensacyjną najwyższej próby. Czasem przebaczenie jest pustym słowem. Czasem człowiek i Bóg mają między sobą własną męską sprawę.

bartekfm | 2012-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Ale tempo! Książkę liczącą 530 stron przeczytałem w ciągu trzech dni. Marek Kędzierski przyogotwał nam szybką i bardzo trzymającą w napięciu sensację, która w połączeniu z wyrazistymi bohaterami, z którym ciężko nie sympatyzować sprawia, że powieść czyta się tak, jak takie książki czytać się powinno. Szybko i namiętnie. Ja otrzymałem dużo więcej, niż się spodziewałem.

Krzysztof1993 | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW, BO NAPRAWDĘ WARTO!

Rozpocząłem niezwyczajnie jak na mnie, niemniej uważam, że w przypadku tego autora i książki jest to jak najbardziej zasadne. Marek Kędzierski? Ilu go zna? Domyślam się, iż niewielu zważywszy na jego enigmatyczność. Zakopany gdzieś tutaj w czeluściach, na 140 stronie.. I to z taką perełką. Zapewne próżno szukać jego książek w księgarniach, a może jednak się mylę? Doprawdy chciałbym się mylić. Całość jest szczerze nadzwyczajna.

Warto pokrótce opisać bohatera, albowiem na nim opiera się głównie cała fabuła. Głównym bohaterem jest Adam Gawlik, komandos biorący udział w wielu misjach w różnych rejonach świata. Komandos o niebywałych umiejętnościach, które wykorzystuje w bezwzględny sposób. Jest osoba darzona wielkim szacunkiem zarówno przez swoich przyjaciół, jak również wrogów. Choć w wielu przypadkach poczynania bohatera są bestialskie, to ciężko go nie polubić. Zaiste, ciekawa postać.

Chciałbym jeszcze wspomnieć o świetnie...

Iga Piekarczyk | 2014-07-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książkę tą zaczęłam czytać nieco niechętnie.. Namawiali mnie do tego domownicy: Patrzyłam jak każdy po kolei "połyka" to dosyć spore tomisko w mgnieniu oka.. Pomyślałam, że zacznę- jak mi się nie spodoba, to zostawię... Jednak ta książka udowodniła mi, że nie ocenia się po okładce. Urzekła mnie, rozkochała w sobie a nawet wzruszyła.. Jest napisana tak fenomenalnie, że nawet znajomi, którzy do twej pory nie uważali czytania za swoje hobby- i podchodzili do niej równie sceptycznie jak ja na początku, kończyli czytać ją w 2/3 dni z żalem, że to już koniec..

Ewelina | 2015-07-16

Bardzo wciągająca, zmuszająca do zarywania nocy. Wartka akcja, kilka brutalnych scen ale bez przesady i zbędnego epatowania przemocą, wulgaryzmy nadające kolorytu, mocne zakończenie... ogólnie fajna książka, a jednak nie mogłam oprzeć się myśli, że to takie czytadło, tyle że napisane przez mężczyznę i raczej dla mężczyzn :) osobiście spodziewałam się, że jak to taka męska literatura, to zniechęci mnie po kilku stronach na przykład brutalnością, a tu przyjemnie się czytało.

MikeParcero | 2013-05-11
Przeczytana: 11 maja 2013

Adam Gawlik-Rambo to przynim ostatnia niedołęga. Fajnie się czyta o polskim super komandosie. Który w kilka chwil potrafi poradzić sobie z każdym przeciwnikiem, uchylać się kulom i wyjść z najgorszych tarapatów. To też historia o człowieku mocno doświadczonym przez los.
Ktoś powie, że to już było, że historia jest wtórna. Być może po części będzie miał rację, ale czyta się świetnie. Masa zwrotów akcji i góra trupów. Oczywiście tych złych. Zabitych przez SuperPolaka co potęguje przyjemnność z czytania. Napewno sięgne po następne książki z Adasiem w roli głownej, bo to kawał dobrego czytadła.

Darek Doroziński | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam
Przeczytana: 22 lutego 2015

Zupełnie nie rozumiem skąd taka wysoka ocena tej książki i to mimo, że zwykło się mawiać, że są gusta i guściki. Książka jest napisana słabo pod względem językowym. Dialogi są raczej toporne, a wydarzeniami w niej opisanymi można by obdarzyć przynajmniej dwa amerykańskie filmy akcji - co uważam za wadę, bo jednak co za dużo to nie zdrowo. Ciekawy pomysł, ale moim zdaniem zupełnie bez pomysłu wykorzystany. Szkoda. Zapowiadało się świetnie, a było bardzo przeciętnie.

Elenaj | 2013-04-05

Zupełnienie nie trafiła do mnie ta powieść,nie wciągneła w swój świat.
Nie odpowiada mi język powięści,sposób narracji,treść.
Życiowe dramaty bohatera - iście szekspirowskie,przygody zaś,jak z Jamesa Bonda - trochę tego za dużo.
Wierzę ,że ma swoich odbiorców,ale ja do nich nie należę.

grzesiek361 | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Przeczytałem w dwa dni, książkę dobrze się czyta i za to plus. Recenzja z tyłu książki porównujące autora do Ludluma czy Forsytha to śmiech na sali. Książka to może i sensacja, ale dla 13 latków. Wszelkie opisy przygód Adama Gawlika to coś na zasadzie zabili go i uciekł.

Poszukiwacz | 2013-06-12
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Chęć na tę pozycję miałem już od dawna. Kiedy więc pojawiła się reedycja nie mogłem nie skorzystać. Książka niesamowicie wciąga. Przeczytana w jeden wieczór (na pewno jeszcze do niej wrócę). Główny bohater to taki rambo na sterydach. Miejscami akcje są przesadzone i przekoloryzowane, ale bardzo przyjemnie się czyta.

Bruno | 2015-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2015

faktycznie, niewiarygodna ale wciągająca akcja, mnóstwo jej zwrotów. Super komandos lepszy od Rambo, prawie jak "Zły"; ale to tylko zabawa na szare dni - spory minus to narracja, dziwne sztuczne dialogi - dużo błędów, jakby ktoś przetłumaczył książkę z polskiego na "polski" - i dlatego tylko 7/10