Kraina Przemian

The Changing Land
8385202579
Zelazny Dilvish
Bastete

Bohater, pół-elf i pół-człowiek, poszukuje złego maga Jeleraka, aby się zemścić za zamianę go na wieki w kamień i zesłanie do piekła. Podróżuje na stalowym, demonicznym rumaku o imieniu Black, na którym z stamtąd powrócił. Dilvish wyrusza w kierunku kolejnej siedziby Jeleraka - Wiecznego Zamku. Powieść doczekała się także kontynuacji w postaci zbioru opowiadań wydanych rok później pod tytułem Dilvish Przeklęty, których fabuła poprzedza wydarzenia z "Krainy Przemian".

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Iselor | 2011-05-28
Przeczytana: 28 maja 2011

Znakomita kontynuacja Dilvisha przeklętego. Zelazny po raz kolejny w wysokiej formie.

wombat80 | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, Fantasy i s-f
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Roger Żelazny. Pisarz - klasyk fantasy. Wychwala go pod niebiosa Andrzej Sapkowski. Chcecie szybko zasnąć sięgnijcie za Krainę Przemian. Mam nadzieję że pozostałe jego dokonania są o stokroć lepsze.

Temptation | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017