Kot, który przenika ściany

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Science Fiction [Rebis]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Cat Who Walks Through Walls

Dr Richard Ames, ex-żołnierz, ongiś pisarz, obecnie zaplątany jest w dziwne zdarzenia. Kiedy w jego obecności zastrzelony zostaje obcy przybysz, Ames rzuca się w wir niebezpiecznych przygód: w świecie księżycowych kolonistów, w utajonym zespole podróżników w czasie oraz... twórców zdarzeń i światów. Otaczają go piękne kobiety. Śmiały plan uratowania komputera zwanego Mike (znanego już czytelnikom z powieści "Luna to surowa pani") może zmienić bieg całej historii ludzkości.

Jest to przedostatnia powieść najwybitniejszego pisarza science fiction, przyjęta z entuzjazmem przez krytykę i czytelników.

8_oclock | 2014-04-03

Początek był bardzo intrygujący, może nawet środek też. Następnie rozczarowanie. Wątki zamiast powoli się rozwiązywać, bardziej się komplikują, piętrzą i wchodzą na coraz wyższe poziomy abstrakcji.

wistulia | 2014-10-04
Na półkach: Przeczytane, Sf i fantasy

Świetne dialogi i wariacka, zupełnie nietrzymająca się kupy fabuła. Podróże w czasie to niełatwy temat i autorowi wyraźnie wymknął się spod kontroli. Pod koniec lektury odniosłam wrażenie, że nie wiedząc co począć z tym całym bałaganem, autor poddaje się i szuka dla niego jakiegoś usprawiedliwienia. Wymyśla naciąganą teorię "świata jako mitu" w którym logika nie obowiązuje, więc nie można jej przecież wymagać od biednego twórcy.

Alek | 2012-12-21
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Posiadam
Przeczytana: 21 listopada 2012

Już dawno nie czytałem klasycznej SF. Przez przypadek sięgnąłem po "Kota..." i sprawiło mi to zaskakująco dużo przyjemności. Jest wszystko: kombinacje z czasem, latające pojazdy, strzelaniny... i rewelacyjne, pełne specyficznego humoru dialogi. Nie każdemu się spodoba, ale wielbiciele SF powinni tą pozycję zaliczyć.

rad | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Bryndza i nyndza. Nie dotrwałem Nuda niesamowita. Banalna powieść. Straciłem kilka chwil z życia.

hazyknot | 2013-05-29
Przeczytana: 29 maja 2013

Pierwsza połowa pełna wartkiej i wciągającej akcji. Druga połowa - nudne dialogi.

książek: 1980
Jahty | 2013-03-14
Przeczytana: 14 marca 2013

Bardzo dobry humor ! można się uśmiać ale po za tym przeciętna.

Aliath | 2016-11-05
Konrad | 2016-10-01