Miecz świtu

Wydawnictwo: Amber
The Sword of the Dawn
8370820522
RAngier

Trzeci tom serii Runestaff "W całym Zamku Brass, podobnie jak w leżącym u jego stóp miasteczku, wyczuwało się napięcie. Ludzie chodzili zamyśleni, uradowani skuteczną ucieczką przed terrorem Mrocznego Imperium, niepewni jednak, czy zdołają na dłużej zapuścić korzenie w tej krainie, tak łudząco podobej do porzuconego Kamargu. Na początku, kiedy się tu znaleźli, otoczenie wydawało się im...

Trzeci tom serii Runestaff

"W całym Zamku Brass, podobnie jak w leżącym u jego stóp miasteczku, wyczuwało się napięcie. Ludzie chodzili zamyśleni, uradowani skuteczną ucieczką przed terrorem Mrocznego Imperium, niepewni jednak, czy zdołają na dłużej zapuścić korzenie w tej krainie, tak łudząco podobej do porzuconego Kamargu. Na początku, kiedy się tu znaleźli, otoczenie wydawało się im zniekształconym odbiciem Kamargu i mieniło się wszystkimi kolorami tęczy, te jednakże z upływem czasu stopniowo, jakby pod wpływem wspomnień ludzi, zmieniły się w naturalne barwy, tak że obecnie trudno było dostrzec jakąkolwiek różnicę w krajobrazie. Żyły tu stada rogatych koni, które można było wytresować jako skrzydlate wierzchowce, mimo to z umysłów mieszkańców nie znikało poczucie zagrożenia ze strony Mrocznego Imperium, szukającego sposobu, by dosięgnąć ich nawet w tym wymiarze." (opis z ostatniej strony okładki)

BrazyCrain | 2015-01-06

Łatwo wpaść w świat Runestaff'u niesamowita opowieść, każda część serii pochłania nas doszczętnie :)

noname | 2015-08-08
Na półkach: Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Historia podzielona na 2 części. W pierwszej jest delikatny wątek polityczny, sporo miejsca poświęconego jest głównym antagonistom z Dark Empire. Druga część w całości poświęcona jest przygodom Hawkmoona i D'averc'a.

Te historyjki/książeczki ze "świata Eternal Champion" czyta się szybko, są zwięzłe i mają charakter dłuższego opowiadania lub wręcz streszczenia z pokazaniem tylko najistotniejszych rzeczy. Jest to rzetelne, schludne, przyzwoite przygodowe fantasy. Nie jest to z najwyższej pólki, nie jest to ze średniej półki, jest to gdzieś pomiędzy tymi dwiema półkami. Jak masz przeczytać jakąś kilkusetstronicową książkę fantasy z kilkunastotomowej serii, lepiej siegnąć po jakąkolwiek książkę Moorcocka należącą do uniwersum "Eternal Champion" - mniej się zmęczysz, bardziej zrelaksujesz.

sowidyl | 2016-10-24
infernus | 2016-08-25