Przyjaźń, romans i inne wybryki

Tłumaczenie: Ewa Borówka
Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
Friends, lovers and other indiscretions
powieść angielska

Jest początek 2008 roku i kryzys kredytowy zaczyna się dawać we znaki. Sam i Laura Diamondowie oraz ich przyjaciele dobiegają czterdziestki i podchodzą do życia znacznie mniej pewnie niż przed prawie dwudziestu laty, gdy się poznali. Laura marzy o pracy na pół etatu i urodzeniu trzeciego dziecka, ale ta perspektywa przeraża jej męża Sama, który skrycie pragnie porzucić karierę niezbyt wziętego scenarzysty i poddać się zabiegowi przecięcia nasieniowodów.

Dla Janey Dart, kiedyś dziecka-kwiatu, a teraz prawniczki z renomowanej kancelarii, życie też przestało być już czarno-białe. Ledwo zdążyła zapomnieć o Patricku, miłości swojego życia, a już nieoczekiwanie zaszła w ciążę i pospiesznie poślubiła majętnego finansistę, który gardzi jej przyjaciółmi.

A najdawniejszy przyjaciel Sama, właściciel modnej restauracji, Jonathan Sleet, jest o krok od wielkiego sukcesu — emisji autorskiego programu telewizyjnego i publikacji książki kucharskiej — ale nie może zwalczyć swojej słabości do płci pięknej. Jonathan, zdecydowany doprowadzić do spotkania całego towarzystwa, zaprasza wszystkich na wakacje z okazji swoich czterdziestych urodzin.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/index.php?option=com_cont...(?)

BasiaK | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Sięgnęłam po książkę zachęcona pozytywnymi recenzjami. Czytałam ją 4 dni, co świadczy o przeciętnym z mojej strony zainteresowaniu. Fabuła to życie kilku par małżeńskich i ich przyjaciół. Znają się wszyscy jak łyse konie, wiedzą w większości o swoich problemach (dzieci, ich brak, chęć lub nie posiadania, utrata pracy, znudzenie pracą etc.etc.). I postanawiają pojechać wspólnie na tygodniowe wakacje. Po czym spada coś, co ma być bombą: część bohaterów dowiaduje się, że druga część ich zdradza, zdradziła lub zdradzała w przeszłości. Robi się z tego lekki melanż, zaś nastoletni syn jednej z par opisuje całą historię na swoim blogu. Co rzecz jasna powoduje lekkie zamieszanie. I na tym właściwie książka się kończy. Ot, codzienne życie kilku par w średnim wieku, z jego wszystkimi kłopotami. Czy jest to zabawna książka? Moim zdaniem nie, może tylko kilka komicznych scen. Czy skłania do przemyśleń? Raczej też nie. Przypuszczam, że po tygodniu o niej zapomnę. Lektura lekka,...

tuniowa | 2014-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Podeszłam do tej książki z mieszanymi uczuciami, ze względu na jej tytuł. Nie zapowiadał on głębokich treści, ale też nie po to po nią sięgnęłam. Poszukiwałam "luźnej" lektury, z dozą humoru i taką też znalazłam. Jest to książka na teraz - gdy wieczory stają się dłuższe, a my, bardziej sentymentalni.

Jestem pełna podziwu dla autorki, która ciekawie przeplatała wiedzę neurologiczną z sytuacjami z codziennego życia autorów. Słynne tytułowe wybryki też są stopniowo ujawniane, co też dodaje książce pikanterii. Nie zabrakło też wątków, które wywołały moją złość lub zdumienie.

Podsumowując, nie uważam czasu przeznaczonego na przeczytanie tej książki za stracony. Czytało się łatwo, szybko i przede wszystkim przyjemnie. Nie dla fanów ambitnych treści.

dodosistbibon | 2014-05-21

Zabawna, interesująca, idealna na ciepłe, letnie wieczory z herbatą :)

karola | 2016-04-28
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

„Przyjaźń, romans i inne wybryki” Fiony Neill to pierwsza książka z biblioteki, którą wypożyczyłam po latach. Nie ma jej w ebooku, więc sięgnęłam po wersję papierową. Chciałam ją przeczytać zachęcona „Sekretnym dziennikiem mamuśki” tej samej autorki. To opowieść o współczesnych (no prawie) trzydziestolatkach, prawie czterdziestolatkach. Historia paczki przyjaciół, z których każdy skrywa swoją tajemnicą i oczywiście jest przekonany, ze nikt tej tajemnicy nie zna. To historia trochę też pomyłek. Ale przede wszystkim to historia o uczuciach i o odnajdywaniu się w świecie. Nie jest tak zabawna jak „Sekretny dziennik mamuśki”, ale przyznam, że jest w niej coś, co nie pozwoliło mi jej oddać do biblioteki nie przeczytawszy jej do końca.

zapraszam na http://babski-magiel.pl/mybookcase/

Meggi | 2013-09-11
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Bardzo ciekawa opowieść, dużo wątków, sporo retrospekcji ale można się w tym wszystkim "połapać". Bogate tłumaczenie. Neill nie zawiodła mnie poczuciem humoru i pewną dozą moralizatorskich treści. Czekam z niecierpliwością na kolejną książkę.

karla | 2013-12-18
Przeczytana: 2013 rok

Podchodziłam do tej książki dwa razy. Na początku przeczytałam kilka stron i rzuciłam w kąt. Po jakimś czasie stwierdziłam, że warto się przemęczyć - może będzie warto. I było. Nie zrobiła na mnie gigantycznego wrażenia, ale opisuje ciekawą historię. Pokazane jest, jak łatwo można się pomylić, osądzając po pozorach. Do tego przyjemnie się ją czyta, każdy może znaleźć coś dla siebie. Polecam

Anna | 2014-05-27

Książka opowiada historię grupy przyjaciół, z których każdy ma coś na sumieniu. Pozycja z gatunku łatwych i przyjemnych, jednak nic odkrywczego.

Paulina Szymańska | 2014-08-06

Ot, zwykła książka, zwykłe historie, zwykłej grupki ludzi. Napisana ładnym językiem z odrobiną humoru.

Tutamsiam | 2013-09-19
Przeczytana: 19 września 2013

Na prawdę zabawna książka. Obawiałam się, że będzie to romansidło ale daleko jej do tego.

natalim940 | 2016-10-12