978-83-7648-392-4
miłość, zdrada, sensacja
Pistacia

SENSACYJNA KOMEDIA MIŁOSNA Michał, 25-letni asystent na Wydziale Farmacji warszawskiej Akademii Medycznej, zostaje porzucony przez swoją dziewczynę – dentystkę Monikę. Cierpiący po utracie ukochanej chłopak odkrywa chemiczną formułę odmieniającą ludzką psychikę. Liczy, że dzięki niej uda mu się odzyskać Monikę. Wyrusza do Juraty, gdzie dziewczyna spędza wakacje z nowym ukochanym, szemranym...

SENSACYJNA KOMEDIA MIŁOSNA

Michał, 25-letni asystent na Wydziale Farmacji warszawskiej Akademii Medycznej, zostaje porzucony przez swoją dziewczynę – dentystkę Monikę. Cierpiący po utracie ukochanej chłopak odkrywa chemiczną formułę odmieniającą ludzką psychikę. Liczy, że dzięki niej uda mu się odzyskać Monikę. Wyrusza do Juraty, gdzie dziewczyna spędza wakacje z nowym ukochanym, szemranym biznesmenem Hubertem. W ślad za Michałem podążają wysłannicy pewnej partii politycznej, którzy wierzą, że specyfik umożliwi im zdobycie władzy…

Miłość, zdrada, ból i nadzieja, cudowna mikstura i dybiący na nią polityczni gangsterzy, wszystko to miesza się tu w szalonym tyglu wydarzeń, obłędnej powieściowej wirówce, wyrzucającej z siebie serię zaskakujących i komicznych sytuacji.
Ciało lotne łączy w sobie elementy historii miłosnej, satyry obyczajowej i politycznej sensacji – jest doskonałą powieścią rozrywkową, wymarzoną wprost lekturą wakacyjną!

[opis wydawcy]

Agnieszka | 2012-09-12
Przeczytana: 12 września 2012

Kochani tak naprawdę to nie wiem co napisać o tej książce....Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Mossakowskiego i zapewniam solennie, że na pewno ostatnie bo to zupełna beznadzieja.
Nigdy dotąd nie byłam tak krytyczna wobec żadnej książki którą czytałam lecz naprawdę nie wiem co dobrego mogła bym o tej książce napisać, choć bardzo się starałam by znaleźć w niej cokolwiek pozytywnego.
O fabule pisać nie będę, gdyż zrobili to już inni czytelnicy przede mną. Powiem tylko,że po jej przeczytaniu jestem bardzo zaskoczona czytając opinię,że książka wciąga i doprawdy zadaję sobie pytanie czym wciąga? Dla mnie jej lektura była swoistą drogą przez mękę.
Nuda, monotonia i jeszcze raz nuda.
Nie życzę takiej męki z książką żadnemu wrogowi a już na pewno nie przyjacielowi. Dlatego proszę Was jeśli nie chcecie się rozczarować nie czytajcie tej książki.... No chyba,że na własne ryzyko...

1/10( zakładając że w skali oceny nie ma zera)

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk

Roman Dłużniewski | 2017-01-15

Książka dla miłośników ciężkiego, niemal łopatologicznego humoru. Iluś czytelników będzie zapewne zadowolonych, bo tak już jest z tego typu książkami. Powieść nie wnosi niczego nowego, nie zapewnia nawet rozrywki. I trudno nazwać ją czytadłem na letnie wakacje. To jest po prostu beznadziejna książka.

romeo | 2017-01-12

Książka zapowiadana jako komedia sensacyjna. Jednakże zastosowane tu poczucie humoru bazuje na dowcipie tak ciężkim, że owszem śmiać się można,ale tylko z głupoty niedorzecznych pomysłów, jakie serwuje autor.Młody zdolny chemik pracując nad nowym lekiem przeciwdepresyjnym, przypadkowo odkrywa gaz wywołujący uczucie miłości u osoby, która się go nawdycha. Postanawia wykorzystać tę substancję do odzyskania względów byłej dziewczyny.Specyfikiem zainteresowała się też jakaś kanapowa partia,która chce go zdobyć by tym sposobem zyskać uwielbienie elektoratu.Czyż nie jest to żenujące? Dalsze przygody bohaterów są tak sztampowe, nudne i przewidywalne, że mogę tylko żałować czasu poświęconego na czytanie takiego gniota.Ale może czasem trzeba zstąpić na samo dno by stamtąd móc spojrzeć na szczyty.I tylko tym mogę się usprawiedliwić z podobnej lektury.

Montgomerry | 2010-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2010

Książka, w której znajdziemy nie tyko dobrą dawkę humoru. Intryga, jaka została opowiedziana na pewno może wydawać się śmieszna. Mamy tu mnóstwo wątków, które łączą się ze sobą, a może raczej plączą w niesamowity sposób. Znajdziemy tu również satyrę polityczną. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać nad imć Wiesławem i jego zwolennikami. Jest tu również ślepa miłość wartościowego chłopaka do pustej lalki, ale mamy tu także odmianę być może już tej prawdziwej miłości. Po za tym powieść czyta się szybko, bowiem warsztat językowy jest bez zarzutu.

całość:

Kasiaxxx | 2014-02-23

Przyznam szczerze,że zmęczyłam tę książkę. Nie polecam. Słaba. Denerwowały mnie też liczne przekleństwa w książce.

Osmar | 2010-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2010

Takie sobie czytadełko. Dobrze się czyta, ale niewiele zostaje. Po Panu Mossakowskim spodziewałem się trochę więcej. No, ale to debiut prozatorski, więc wybaczam.

gosia123 | 2011-06-25
Przeczytana: sierpień 2011

Fajna polska sensacyjka.

Kasiulek | 2013-02-25
Przeczytana: luty 2013

Michała, 25-letniego asystenta na Wydziale Farmaceutycznym porzuca dziewczyna Monika- dentystka. Dziewczynie zależy przede wszystkim na luksusie oraz otworzeniu własnego gabinetu dentystycznego, jednak Michał nie może zdecydować się czy przyjąć ofertę firmy Bayer, co podniosłoby jego luksus życia, jednak powstrzymałoby jego indywidualne prace na własny koszt. Monika pozostawia go dla szemranego jak się okaże biznesmena Huberta.
Michał po rozstaniu z Moniką jest zrozpaczony, jednak postanawia za wszelką cenę odzyskać ukochaną. Przez przypadek udaje mu się zrobić cudowny specyfik. Jest to mgiełka którą wystarczy rozpylić przed nawet największym wrogiem, a ten po chwili staje się naszym sprzymierzeńcem. Chłopak postanawia wykorzystać go w odzyskaniu dziewczyny, w związku z tym udaje się za nią i jej nowym mężczyzną do Juraty. Wydawałoby się, że plan jest cudowny i prosty w realizacji. Jednak o specyfiku dowiaduje się pewien polityk, który postanawia go wykorzystać do własnych celów i...

malcem | 2014-08-14

W sumie zabawna książka. Lekka i przyjemna. W sam raz na wakacyjno - urlopowy czas.

Główny bohater, Michał, to dość przewidujący gość. Autor się nie postarał i co bystrzejsza i spostrzegawcza osoba - łatwo rozgryzie, co może dziać się dalej. Momentami powieść nużąca, nudna. Przeczytałam, z ciekawości, do końca, by przekonać się, jak Autor poradził sobie z zakończeniem. Nawet wątek kryminalny, na który liczyłam, nie był taki, jak być mógłby. Cóż.

Asia | 2011-03-21
Przeczytana: 28 lutego 2011

całkiem niezła, jesli sie przebrnie przez początek:)
potem wciaga:)