Ciało lotne

2010-05-13
2010-05-13
978-83-7648-392-4
miłość zdrada sensacja

Książka dla miłośników ciężkiego, niemal łopatologicznego humoru. Iluś czytelników będzie zapewne zadowolonych, bo tak już jest z tego typu książkami. Powieść nie wnosi niczego nowego, nie zapewnia nawet rozrywki. I trudno nazwać ją czytadłem na letnie wakacje. To jest po prostu beznadziejna książka.

Książka zapowiadana jako komedia sensacyjna. Jednakże zastosowane tu poczucie humoru bazuje na dowcipie tak ciężkim, że owszem śmiać się można,ale tylko z głupoty niedorzecznych pomysłów, jakie serwuje autor.Młody zdolny chemik pracując nad nowym lekiem przeciwdepresyjnym, przypadkowo odkrywa gaz wywołujący uczucie miłości u osoby, która się go nawdycha. Postanawia wykorzystać tę substancję do odzyskania względów byłej dziewczyny.Specyfikiem zainteresowała się też jakaś kanapowa partia,która chce go zdobyć by tym sposobem zyskać uwielbienie elektoratu.Czyż nie jest to żenujące? Dalsze przygody bohaterów są tak sztampowe, nudne i przewidywalne, że mogę tylko żałować czasu poświęconego na czytanie takiego gniota.Ale może czasem trzeba zstąpić na samo dno by stamtąd móc spojrzeć na szczyty.I tylko tym mogę się usprawiedliwić z podobnej lektury.

W sumie zabawna książka. Lekka i przyjemna. W sam raz na wakacyjno - urlopowy czas.

Główny bohater, Michał, to dość przewidujący gość. Autor się nie postarał i co bystrzejsza i spostrzegawcza osoba - łatwo rozgryzie, co może dziać się dalej. Momentami powieść nużąca, nudna. Przeczytałam, z ciekawości, do końca, by przekonać się, jak Autor poradził sobie z zakończeniem. Nawet wątek kryminalny, na który liczyłam, nie był taki, jak być mógłby. Cóż.

Ubawilam się przy tej książce. Dobra pozycja na lato. Polecam.

Ubawilam się przy tej książce. Dobra pozycja na lato. Polecam.

Michała, 25-letniego asystenta na Wydziale Farmaceutycznym porzuca dziewczyna Monika- dentystka. Dziewczynie zależy przede wszystkim na luksusie oraz otworzeniu własnego gabinetu dentystycznego, jednak Michał nie może zdecydować się czy przyjąć ofertę firmy Bayer, co podniosłoby jego luksus życia, jednak powstrzymałoby jego indywidualne prace na własny koszt. Monika pozostawia go dla szemranego jak się okaże biznesmena Huberta.
Michał po rozstaniu z Moniką jest zrozpaczony, jednak postanawia za wszelką cenę odzyskać ukochaną. Przez przypadek udaje mu się zrobić cudowny specyfik. Jest to mgiełka którą wystarczy rozpylić przed nawet największym wrogiem, a ten po chwili staje się naszym sprzymierzeńcem. Chłopak postanawia wykorzystać go w odzyskaniu dziewczyny, w związku z tym udaje się za nią i jej nowym mężczyzną do Juraty. Wydawałoby się, że plan jest cudowny i prosty w realizacji. Jednak o specyfiku dowiaduje się pewien polityk, który postanawia go wykorzystać do własnych celów i wysyła za chłopakiem swoich ludzi.

Pomysł na książkę interesujący, jednak rozwinięcie akacji strasznie się dłuży. Mam wrażenie, że autor za bardzo wgłębiał się w niektóre opisy i rozbijał je na "czynniki pierwsze". Sam bohater trochę nudny, przewidywalny, zaślepiony miłością aż mdli.

Książkę przeczytałam chyba tylko z ciekawości, czy Michał otrząśnie się ze swego ślepego uwielbienia Moniką. Pewna dawka humoru wpływa pozytywnie na odbiór książki. I summa sumarum książkę da się przełknąć.

Kochani tak naprawdę to nie wiem co napisać o tej książce....Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Mossakowskiego i zapewniam solennie, że na pewno ostatnie bo to zupełna beznadzieja.
Nigdy dotąd nie byłam tak krytyczna wobec żadnej książki którą czytałam lecz naprawdę nie wiem co dobrego mogła bym o tej książce napisać, choć bardzo się starałam by znaleźć w niej cokolwiek pozytywnego.
O fabule pisać nie będę, gdyż zrobili to już inni czytelnicy przede mną. Powiem tylko,że po jej przeczytaniu jestem bardzo zaskoczona czytając opinię,że książka wciąga i doprawdy zadaję sobie pytanie czym wciąga? Dla mnie jej lektura była swoistą drogą przez mękę.
Nuda, monotonia i jeszcze raz nuda.
Nie życzę takiej męki z książką żadnemu wrogowi a już na pewno nie przyjacielowi. Dlatego proszę Was jeśli nie chcecie się rozczarować nie czytajcie tej książki.... No chyba,że na własne ryzyko...

1/10( zakładając że w skali oceny nie ma zera)

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk

Książka umiarkowanie wciągająca,jednak ma w sobie to coś.Historia nieco fantastyczna-przystojny,młody facet nakrywa dziewczynę na zdradzie,po czym targany przeogromnym uczuciem do tejże niewiasty wyrusza za nią do Juraty aby ratować ich związek.Na miejscu robi z siebie idiotę,aby móc się do niej choć na moment zbliżyć i porozmawiać.
I od tego momentu rozpoczyna się wątek nieco bardziej realistyczny.Michał nawiązuje bliżą zażyłość z właścicielką pensjonatu,poznaje w knajpce dziewczę samotnie podróżujące z namiotem w plecaku i zdaje sobie sprawe,iż Monika nie jest niezastąpiona.
Groteska polityczna średnio udana.

I od tego momentu rozpoczyna się wątek...

25-letni asystent na wydziale farmacji przez przypadek wymyśla cudowny specyfik. Robisz psik w powietrze i nagle wszyscy w zasięgu mgiełki są Twoimi wielbicielami. Patrzą z uwielbieniem i spijają miód z Twoich ust. Zanim jednak główny bohater odrywa czego stal się autorem, rzuca go narzeczona. Okazuje się, ze rezolutna kobieta ma już od jakiegoś czasu fantastycznego kandydata na towarzysza życia – osiłka z pod ciemnej gwiazdy w typie skóra, fura i komóra. Z nowym narzeczonym wyjeżdża do Juraty. I właśnie w tym momencie nasz Paweł odkrywa co stworzył. Wpada na genialny pomysł – pojedzie też do Juraty i psiknie po oczach byłej a ta natychmiast wróci do niego. Problem polega jednak na tym, że o cudownej formule dowiaduje się jedna z partii politycznych. Zaczyna się pościg za Pawłem.
Bardzo zabawna książka. Postacie jak ze słynnego Lesia. Opis zebrania partii rozbawił mnie do łez. Humor w pewnym momencie troszkę siada i do tego mogłabym się przyczepić ale mimo wszystko bardzo polecam.

Przyznam szczerze,że zmęczyłam tę książkę. Nie polecam. Słaba. Denerwowały mnie też liczne przekleństwa w książce.

raczej rzadko sięgam po rodzimych pisarzy, a tu zaskoczenie. pozytywne. przyjemna w czytaniu.

• Eboomoje:)
  • ...Następna...
  • 1.5 lit. polska
  • Przeczytane 2011
  • Przeczytane 2017

Dodaj cytat z książki Ciało lotne