Historie prawdziwe

Seria: Nike
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Histoires Vraies
nellanna

Historie, choć wydaja się niewiarygodne, oparte są na doświadczeniach autora wyniesionych z egzotycznych podróży. Opowiadania o marynarzach, poszukiwaczach brazylijskich diamentów, słynnym z powodu cudownych uzdrowień głupkowatym zakrystianie z Santiago de Chile, niewinnej panience kładącej jednym strzałem kres sprawie honorowej, czy wreszcie o podróży transatlantykiem po Amazonce-zachwycają lekkością i niespodziewanymi pointami.( z opisu od Wydawcy}

źródło opisu: google

Marysia | 2011-03-11
Przeczytana: 11 marca 2011

Po przeczytaniu dwóch zdań niezwłocznie zostałam małym chłopcem co leży w łóżku i czyta a jego łóżko jest amazońskim czółnem, i błockiem okopów, i więzieniem dla żołnierzy Legii Cudzoziemskiej, i paryskim bulwarem, i zakurzoną drogą dzikiego zachodu.
Miłe i niesmutne opowiastki bez śladu neurastenii o świecie w którym dla każdego znajdzie się miejsce.

nellanna | 2010-09-30
Przeczytana: 30 września 2010

Talent gawędziarski w kilku odsłonach. Umiejętność dzielenia się wrażeniami, lekkość wypowiedzi, zaskakujące pointy i różnorodna tematyka.

Amadeusz | 2016-04-24

Dobra literatura faktu.