Śmierć cię pokocha

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 29)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Kindred in Death
Eve, Dallas, morderstwo
Pistacia

Szesnastoletnia ofiara i ktoś, kto za wszelką cenę chce zmylić policjantów… Jak tym razem Eve Dallas poradzi sobie ze sprawą, która okazuje się dużo bardziej skomplikowana, niż myślała? Detektyw Eve Dallas po raz kolejny zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Ofiarą jest szesnastoletnia dziewczyna, córka kapitana nowojorskiej policji, brutalnie zamordowana we własnej sypialni. Dowody zaskakująco...

Detektyw Eve Dallas po raz kolejny zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Ofiarą jest szesnastoletnia dziewczyna, córka kapitana nowojorskiej policji, brutalnie zamordowana we własnej sypialni. Dowody zaskakująco szybko zaczynają do siebie pasować, detektyw Dallas jest przekonana, że morderca niebawem trafi do aresztu. Niestety pozory mylą – ktoś bardzo się stara, by skierować dochodzenie na niewłaściwe tory. Czy Eve Dallas w porę się zorientuje?

[opis wydawcy]

Wojciech Gołębiewski | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Nora Roberts (ur. 1950) jest niewątpliwie fenomenem, bo mieć pomysły na ponad 250 książek to jest "cuś". Zaczęła od 1981 r, tj 35 lat temu; no to wychodzi średnio prawie cztery książki rocznie. Przyznaję, że przeżyłem nieźle 73 lata życia bez znajomości twórczości tej pani i w ogóle tego nie zauważyłem. Ta książka jest z 2009, kiedy autorka miała 59 lat. Piękny wiek i wspaniała kondycja, i z tej właśnie przyczyny, autorki niewiele młodszej ode mnie atakować specjalnie nie zamierzam. Jedno, co mnie zdziwiło, to "familiarność" panująca w amerykańskiej policji. Moje kanadyjskie doświadczenie to, że wszystko na tym kontynencie jest "confidential", i obojętnie czy podejmujesz pracę w policji czy piekarni podpisujesz zobowiązanie "confidence" tzn że NIKOGO nie poinformujesz o stosunkach i istocie twojej pracy. Ta tendencja pogłębia się, tak, że czas akcji ...

Nawet taki twardy glina jak Eve Dallas lubi sobie w wolny dzień poleniuchować do upadłego...mały trening...mocna aromatyczna kawa...małżonek rozłożony we wspólnym łóżku...
Światowy Dzień Pokoju rozpoczął się całkiem dobrze,a mógł się skończyć wprost fenomenalnie gdyby planów nie zburzył kolejny "ktoś"kto ma za nic obchodzone święto pokoju.

W jednej chwili pani porucznik porzuca wesołe odzienie i w skupieniu udaje się na miejsce zbrodni.
Sprawa jest tym bardziej trudna,gdyż ofiarą jest nieletnia córka kapitana wydziału narkotyków.
We własnym domu,pokoju i łóżku Deena MacMasters zostaje brutalnie torturowana i zamordowana.
Przykre wspomnienia utrudniają Eve normalne automatyczne i rzeczowe rozpoznanie w pracy.
Oględziny na pierwszy rzut oka wskazują,że nie był to przypadkowy mord,tylko z góry zaplanowany akt zemsty.
Ale czy młoda dziewczyna mogła sobie narobić już takich wrogów?

Jednak to dopiero początek.
Morderca rozkręca się w dużym skupieniu,nie dając wydziałowi pani porucznik...

Marianna | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Dobra, a nawet bardzo dobra. Ta książka to prawdziwy pochłaniacz czasu. Od początku wciąga, nie dając chwili wytchnienia. Akcja gna na łeb na szyje, zagadki mnożą się. Kto stoi za zabójstwem szesnastolatki? Ktoś nie chce by prawda ujrzała światło dzienne. Ale porucznik Eve Dallas nie tak łatwo zwieść. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę? Kto okaże się mordercą?...

gwiazdka | 2013-07-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 24 lipca 2013

Książka bardzo typowa dla całej serii i w moim odczuciu i ustach to wcale nie jest wada, właśnie za to lubimy te książki. Zemsta po latach, a więc poszukiwanie tej jednej osoby w całej masie ludzkości to tym razem zadanie dla Eve. Odgrzebywanie starych spraw i oddzielanie warstwa po warstwie wszystkich wskazówek żeby dotrzeć do jednego człowieka- sprawcy zbrodni. I coś, co lubię coraz bardziej w tej serii- strach Eve przed codziennymi małymi sprawami czy obowiązkami, kontaktem z dziećmi. Książka fajna jak cała seria.

beatka18 | 2014-03-02

ta książka pokazuje jak miłość jest ślepa, młoda dziewczyna sie zakochuje i nawet nie wie że ta miłość będzie dla niej zgubna, polecam

isabelle142 | 2015-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2015

Poziom książek z serii "In Death" jest porównywalny, "Śmierć cię pokocha" w żaden szczególny sposób się spośród nich nie wyróżnia, bywały lepsze jak i gorsze części. Jedyny problem stanowi dla mnie numeracja - wg opisu na okładce, jest to 30 tom, wg LC - 29; to w końcu który?

amadar1 | 2015-10-14
Przeczytana: 06 października 2015

Właśnie skończyłem ją czytać i dobrze, bo wydawało mi się, że już nigdy się nie skończy. Makabryczne zabójstwo, którego rozwiązaniem zajmuje się duet pań policjantek. Okazuje się, że panie policjantki są twardsze od wszystkich facetów w książce razem wziętych. Główna bohaterka prowadzi swoje śledztwo konsekwentnie i bezkompromisowo. Poszczególne dowody bezbłędnie doprowadzają do winnego. Wszystko to przeplatane jakimiś opisami poszczególnych osób stanowiących tło całej historii. Nie dzieje się właściwie nic szczególnego. Ot zwyczajne dochodzenie, jakie znamy z tysięcy amerykańskich filmów. Historia nie tylko mnie nie porwała, ale raczej kombinowałem jak szybko skończyć czytanie tej powieści. Nie ma ostrych scen, nie ma nagłych zwrotów akcji, nie ma zaskoczenia. Podczas czytania jest po prostu nudno. Mam nadzieję, że reszta książek autorki jest lepsza.

rumiko | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie. Dzięki tym książkom przeżywamy cały wachlarz uczuć.. przeżywamy radości, smutki, odczuwamy, pragnienia, nienawiść.

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)