Opowieści z historii fizyki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
popularnonaukowa
kamk

"Książka nie jest systematycznym wykładem historii fizyki, lecz zbiorem opowieści o różnych epizodach w poznawaniu natury. Przeznaczona jest dla młodych czytelników, pisana wartkim stylem zawiera pojęcia, które występują w programie szkolnym lub nieznacznie ten program wykraczają. Autorzy wykorzystują epizody z historii fizyki, aby wyjaśnić wiele pojęć i faktów z fizyki. Jest to czynione zgrabnie i miejscami bardzo pomysłowo"
Z recenzji prof. A. K. Wróblewskiego

Pplain | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

Super! Bardzo fajnie się czyta, napisana w interesujący, zabawny sposób.
Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć poznawać fizykę nie tylko taką wykładaną w szkole.

Grzegorz Sobociński | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017