Wizje alternatywne 2

Zysk i S-ka
1997-01-01
1997-01-01
83-7150-208-7

Okładka książki Wizje alternatywne Andrzej Drzewiński, Jacek Dukaj, Eugeniusz Dębski, Jarosław Grzędowicz, Marek S. Huberath, Jacek Inglot, Mirosław Piotr Jabłoński, Krzysztof Kochański, Maja Lidia Kossakowska, Marek Oramus, Jacek Piekara, Andrzej Sapkowski, Jacek Sobota, Wojciech Szyda, Andrzej Ziemiański, Rafał A. Ziemkiewicz, Andrzej Zimniak, Maciej Żerdziński
Ocena 7,1
Wizje alternat... Andrzej Drzewiński,...
Okładka książki Inne światy Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Robert J. Szmidt, Aleksandra Zielińska, Jakub Żulczyk
Ocena 6,6
Inne światy Sylwia Chutnik, Jac...

więcej Więcej

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

W porównaniu do pierwszego zbioru opowiadań bardzo słaba pozycja. Oprócz opowiadań Dukaja nic wartego przeczytania w tej antologii nie ma.

Pierwsze opowiadanie i już wiadomo, że Pratchet z Baxterem mogą być uznani za wtórnych z ich historią o Długiej Ziemi. Brawa dla Jacka Dukaja. Dobre jest jeszcze "Ósmy dzień stworzenia" Drzewińskiego.
Generalnie, jak to zwykle bywa z podobnymi zbiorami, książka nie równa. Reszta opowiadań nie robi już takiego wrażenia, co jest nieco dziwne, bo pamiętam, że dawno dawno temu...

Świetni Dukaj, Huberath i Żerdziński, reszta do zapomnienia.

• Fantastyka
  • 05. Opium w rosole