Stephen Hawking. A life in Science
83-204-1706-6
Agnieszka

Autorzy książki z wielkim talentem przybliżają na postać słynnego Stephena W. Hawkinga, genialnego naukowca, wyjątkowego człowieka, który - choć dotknięty nieuleczalną chorobą, od lat przykuty do wózka inwalidzkiego, ostatnio porozumiewający się za pośrednictwem syntezatora mowy - prowadzi intensywne życie naukowe, towarzyskie, rodzinne. Poznajemy jego pracę, dom, rodzinę i przyjaciół. Książka...

Książka ukazuje też najnowsze osiągnięcia kosmologii i fizyki czasoprzestrzennej, umożliwia lepsze zrozumienie współczesnej nauki. Zmusza do refleksji nad ludzką egzystencją, potęgą umysłu człowieka, siłą jego woli, granicami poświęcenia i miłości.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: www.inbook.pl