Stephen Hawking. A life in Science
83-204-1706-6
Agnieszka

Autorzy książki z wielkim talentem przybliżają na postać słynnego Stephena W. Hawkinga, genialnego naukowca, wyjątkowego człowieka, który - choć dotknięty nieuleczalną chorobą, od lat przykuty do wózka inwalidzkiego, ostatnio porozumiewający się za pośrednictwem syntezatora mowy - prowadzi intensywne życie naukowe, towarzyskie, rodzinne. Poznajemy jego pracę, dom, rodzinę i przyjaciół. Książka...

Książka ukazuje też najnowsze osiągnięcia kosmologii i fizyki czasoprzestrzennej, umożliwia lepsze zrozumienie współczesnej nauki. Zmusza do refleksji nad ludzką egzystencją, potęgą umysłu człowieka, siłą jego woli, granicami poświęcenia i miłości.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: www.inbook.pl

veinylover | 2017-10-13
Przeczytana: 13 października 2017

Książka z założenia ma przybliżyć postać niezwykłego fizyka, którego hart ducha wspierany przez kobietę jego życia pozwolił mu oprzeć się bardzo ciężkiej i uciążliwej chorobie prowadzącej do fizycznego kalectwa i rozwinąć swój umysł w stopniu wystarczającym do osiągnięcia sukcesu w fizyce. I to w jej zakresie dotyczącym zagadnień podstawowych.
Doprawdy, nie jest to łatwe. Można naszego bohatera podziwiać za to. Ma on poczucie humoru i pogodę ducha, jak na sytuację życiową, z jaką przyszło mu się zmierzyć i jest nietuzinkową osobowością. Ma on także ciemne strony swojego charakteru. Bywa wredny, egoistyczny i nieempatyczny. W sprawach społecznych bardzo zbuntowany. Silnie akcentuje swoje lewicowe poglądy (może to akurat w jego sytuacji jest zaletą bardziej niż wadą zważywszy na wiele sytuacji z jakimi musi się uporać osoba fizycznie niepełnosprawna w zetknięciu z bezdusznym tradycyjnym konserwatyzmem ówczesnych elit brytyjskich). Bohater książki po pewnym czasie w większym stopniu...

Sunn | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018