Sens tego wszystkiego. Rozważania o życiu, religii, polityce i nauce.

Tłumaczenie: Stanisław Bajtlik
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Meaning of It All: Thoughts of a Citizen Scientist
83-7180-356-7
nauka

Jest to cykl trzech wykładów wygłoszonych przez Richarda P. Feynmana w kwietniu 1963 roku na Uniwersytecie Waszyngtona w Seattle. Wielki fizyk przedstawia własne przemyślenia dotyczące społeczeństwa, pokoju oraz wojny, konfliktu między nauką i religią, fascynacji latającymi talerzami, uzdrowicielami oraz powszechnego braku zaufania do polityków. Tekst wykładów został opublikowany po raz pierwszy w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych, stając się miejsca bestsellerem i zbierając pochlebne recenzje w prasie.

Maciej Chojnacki | 2010-10-02
Na półkach: Przeczytane, Nauka, Posiadam

Moja opinia na temat jakiejkolwiek książki Feynmana jest cokolwiek skrzywiona przez uwielbienie, jaki go darzę. Napiszę więc po prostu: znakomita.

Paweł | 2014-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 października 2014

Mądry człowiek i bardzo dobrze przeprowadzone wykłady. Polecam. Aż tak bardzo sie nie przedawnily.

Domeru | 2016-01-07
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam