Bohaterowie do wynajęcia

Seria: Bestsellery polskiej fantastyki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
83-89011-49-2
opowiadania SF

Nie ma jednego bohatera. Nie ma jednej wspaniałej historii. Jest kilkunastu, jak to się zwykło określać, barwnych bohaterów i dwanaście niesamowitych historii. Zapytacie, dlaczego niesamowitych? Cóż, jeśli jesteście inteligentni i macie poczucie humoru, sami znajdziecie odpowiedź – na ostatniej stronie książki. „Bohaterowie do wynajęcia” — dwanaście najbardziej zwariowanych opowiadań w...

Nie ma jednego bohatera. Nie ma jednej wspaniałej historii.
„Bohaterowie do wynajęcia” — dwanaście najbardziej zwariowanych opowiadań w historii SF!
Zazwyczaj postacie kreowane przez autorów są, jakimi owi autorzy chcieliby być, ale jakimi – z pewnego ważnego powodu – być nie mogą. Obaj autorzy, znani z nieszablonowych wystąpień na konwentach, z drastycznych wypowiedzi i czynów ocierających się o dolne warstwy prawa i jeszcze niższe dobrego obyczaju, tu prezentują… wyciszone postacie, spokojną, filologiczno — filozoficzną narrację i poważne traktowanie problemów.
Żartuję! Tu nie ma miejsca na nudę. Greps goni zgrywę, a ta pointę. Jeśli kogoś nie powali, niech szuka pomocy w Narodowym Funduszu Zdrowia. Szybko!

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

wiejskifilozof | 2015-11-08

Uśmiech radości przy jednych,przy drugich mars,na twarzy i stwierdzenie.E,takie sobie.Oto najkrótsza opinia,tej książki.
Kiedyś napisałem,że nie lubię oceniać zbiorów opowiadań.Bo,jak tu ocenić,gdy każde inne.
W sumie,dobra książka.Ale.czy coś wnosi to literatury s/f ? Chyba mało.

ryszpak | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szału nie ma, ale i też za bardzo nie odstręcza. "Vox populi" i kilka innych dobre, z poziomem innych różnie bywa. Ot, taka książka do pociągu.
W książce nie ma nic z fantasy. Z tak niezgodną z treścią książki okładką spotykałem się ostatnio przy pierwszych wydaniach Ludluma na początku lat 90. ;)

Przemysław Zyra | 2014-11-24
Przeczytana: 2009 rok

Zbiór opowiadań, który kupiłem trochę z rozpędu. I niestety zmuszałem się, żeby dobrnąć do końca. Są lepsze książki :)

Dawiro | 2011-02-19
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 01 lutego 2011

Każde z opowiadań opatrzone jest krótkim wstępem na temat problemu, którego dotyczy. Między innymi: kradzieży za pomocą czarnej dziury, podróży w czasie, reinkarnacji, magicznych klątw, powrotu do ateńskiego areopagu tj. możliwości współdecydowania o winie oskarżonego w głosowaniu przez społeczeństwo. Tematyka poruszanych zagadnień dość interesująca aczkolwiek opowiadania nie do końca dopracowane.

W zbiorze mamy do czynienia z dwunastoma opowiadaniami z gatunku s-f są to kolejno:

1. "Diament lady Wiolett" – W którym to reporter wraz ze swym przyjacielem astrologiem, który wytropił obieg czarnej dziury, postanawiają z wykorzystaniem tejże dziury ukraść tytułowy diament

2. "Kandydat do Unii" – Ziemia wysyła międzyplanetarny statek na marsa. Niestety Ziemianie, rządy światowe jak i sami astronauci nie podejrzewają, jakie czeka ich niebezpieczeństwo. Jeśli statek przekroczy linie graniczną ziemskiej strefy, zostanie zarówno on jak i cała ludzkość zniszczony przez Międzygalaktyczną...

Fillon | 2017-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Antologie
Przeczytana: 03 lipca 2017

Po przeczytaniu mam mieszane uczucia, obok bardzo ciekawych opowiadań są niemałe gnioty.

Łukasz Pilarski | 2010-09-30

Bardzo słaby zbiór. Na plus wyróżnia się "Vox populi", ze względu na sposób narracji i pomysł. W pozostałych motywy przewodnie są fajne, ale kładzie je język autorów, a przede wszystkim zbyt dużo wątków erotycznych. Co tekst, to jeden, aż do przesady. Czytać tylko, gdy brak czegokolwiek innego pod ręką.

Szymon | 2010-09-27

Szczególnie opowiadanie Fox populi