Dusza na skalpelu

Wydawnictwo: Akapit Press
9788362199600
dzosefinn

Inne wydania

Dusza na skalpelu - intrygujący tytuł może sugerować, że powieść Krystyny Nepomuckiej to jakiś mrożący krew w żyłach horror. I rzeczywiście, tajemniczość, niepewność oraz strach towarzyszą czytelnikowi od pierwszej strony i nie pozwalają się oderwać. Los głównej bohaterki, jej burzliwe życie przeżywa się niczym własne. Polecam wszystkim tym, którzy mają mocne nerwy. Bez słowa wziął mnie w...

Bez słowa wziął mnie w ramiona. Nie uczyniłam najmniejszego ruchu, nie broniłam się, gdy szukał moich ust. Zatracałam powoli poczucie czasu i rzeczywistości. Doznałam dziwnego uczucia, całkowicie różnego od tych, jakie kiedykolwiek przeżyłam. Było to coś podobnego do unoszenia się, odpływania w jego ramionach w dziwne, wirujące światy, w mroczne głębie nowych doznań. Nic się nie liczyło, nic nie istniało. Wokół pustynia i tylko my dwoje, złączeni pocałunkiem, przenikając siebie drogą dziwnej, nieznanej osmozy.Krystyna Nepomucka, autorka ponad 20 książek dla dorosłych i młodzieży, z których część została przetłumaczona na język holenderski. Zadebiutowała na łamach ?Wiadomości Londyńskich? powieścią w odcinkach Romans z Busiem (późniejsze Małżeństwo niedoskonałe). Książka ta, wraz z następnymi tomami: Rozwód niedoskonały, Samotność niedoskonała, Miłość niedoskonała, Kochanek doskonały, Starość doskonała, Ślubny welon, Mydło z łabędziem, Kotka birmańska, Moje życie z kosmitą, Oczekiwanie, Opowieści na noce bezsenne przysporzyła pisarce niesłabnącej do dziś popularności i sympatii Czytelniczek.Powieści dla młodzieży: Wakacje z Penelopą, Tamaryszek w podróży, Tamaryszek i tajemnica babuni Elwiry, Tamaryszek i serca dwa złączone, Sekret Tamaryszka.

alouette | 2011-07-12

Czytając "Duszę na skalpelu" byłam znudzona i rozczarowana. Treść tej książki zdecydowanie nie spełniała obietnicy jaką zawierał w sobie tytuł. Okazało się, że jest to zwykłe romansidło z mdłą główną bohaterką. Jedynym plusem był niezwykły zawód Irminy.

Wypożyczając tę książkę z biblioteki spodziewałam się większej ilości opisów sekcji zwłok po których ciarki chodziłyby mi po plecach. Po przeczytaniu połowy byłam pewna, że ocenię tę powieść na 2 punkty. Jednak sama końcówka, to było to na co czekałam przedzierając się żmudnie przez usypiające opisy rozterek zakompleksionej bohaterki. Finał wbił mnie w fotel i sprawił, że przez kilka minut intensywnie myślałam o tym, co się właśnie wydarzyło. Dlatego dla samego końca tej historii polecam przeczytać całość.

Urszula | 2012-05-27
Przeczytana: maj 2012

Ciekawa-warto przeczytać.Momentami trudno się oderwać od czytania,zastanawiałam się co będzie dalej,o co w tym wszystkim chodzi.Bardzo zaskakujące zakończenie.

Katia | 2013-10-02
Przeczytana: 30 września 2013

Wbrew wcześniejszym opiniom na temat tej książki, nie jest to typowe banalne romansidło. Nie uważam też, by bohaterka była mdła - nie każdy musi być przebojowy i nie każdy łokciami przedziera się przez życie..

Niecodzienne miejsca akcji, świetna charakterystyka "grabarskiej" społeczności i przyjaźni damsko-damskiej w obliczu rywalizacji o mężczyznę. Taką Nepomucką lubię.

emi17m | 2014-07-26

Interesująca i pełna zwrotów akcji książka. Bardzo mi się podobała i uważam, ze warto po nią sięgnąć.

czarnaporzeczka | 2013-07-17
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Mroczny romans z zupełnie zaskakującym zakończeniem - to tak ujmując w kilku słowach. Książka bardzo wciągająca, wprost nie mogłam się doczekać tego, co będzie dalej.

strzalka | 2016-11-21
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 listopada 2016

Przyjemna, lekka lektura, miejscami smieszna, przerazajaca, groteskowa - fajna.

kucykorozec96 | 2014-11-05

„Duszę na skalpelu" poleciła mi moja przyjaciółka. Czytałam już wcześniej książki Krystyny Nepomuckiej, dlatego spodziewałam się czegoś o tematyce miłosnej z ciekawymi wątkami humorystycznymi. Tym razem tytuł zasugerował mi coś innego – byłam przygotowana na krwawe morderstwa i mrożące krew w żyłach wydarzenia.

Początek był intrygujący. Na uwagę zasługują wspomnienia z dzieciństwa oraz niecodzienny zawód głównej bohaterki – jest ona lekarką pracującą przy sekcjach zwłok. Niestety wraz z rozwojem akcji ubywało ciekawych elementów. Powieść ku mojemu zaskoczeniu okazała się jednak romansem, w którym zostały przedstawione skomplikowane relacje międzyludzkie. Jeżeli szukasz książki ukazującej zachowania i przemyślenia ludzi, których wiąże silne uczucie, to polecam tę pozycję, lecz jeśli tak jak ja tytuł sugeruje Ci dobry kryminał – radzę ominąć.

Emilia83K | 2016-09-11
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2016

Czy mnie zaskoczyła? Nie bardzo. Czy jest to książka tylko dla dorosłych? Nie tylko. Ciekawa historia głównej bohaterki.

agpela | 2013-11-05
Przeczytana: 01 października 2013

Czytało się nawet fajnie, ale zakończenie zdecydowanie zaskakujące... nawet jak na poczucie humoru Nepomuckiej.

xara6 | 2016-11-09