Nieznajoma

Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną i tak kupi sobie nową". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
A Stranger's Wife
83-7157-351-0
romans, miłość, powieść
Wanda

Oboje grają o wielką stawkę - on o fotel gubernatora nowego stanu Kolorado, ona o swoją wolność i przyszłość pięcioletniej córeczki. Ryzyko jest ogromne, lecz gra warta świeczki. Wystarczy, że ona do tego stopnia zmieni własną osobowość i nabierze ogłady, by przez siedem miesięcy przekonująco odgrywać jego żonę, a on zapomni o skrupułach. Wszystko zostało zapięte na ostatni guzik, wszystko...

Wszystko zostało zapięte na ostatni guzik, wszystko przewidziano. Po siedmiu miesiącach, kiedy Quinn Westin zasiądzie na fotelu gubernatora, Lili Dale wyjedzie do Europy i już nigdy więcej się nie spotkają. Życie jednak lubi płatać niespodzianki i okazuje się, że nie wszystko można do końca przewidzieć.

[Da Capo, 1999]

Kasiag | 2014-07-12

Muszę przyznać, że zaskoczyła mnie ta książka, ponieważ przywykłam do tego, że Osborne, to bardzo dobry western, przygoda, a tutaj nic z tych rzeczy. Ale na szczęście nie było źle. Zamiast tego dostałam tajemnicę, niedopowiedzenia i to co dla Osborne charakterystyczne wyrazistych bohaterów z temperamentem.
Bardzo mi się podobała Lily - bohaterka po przejściach, była więźniarka, na początku nieufna, cyniczna; przechodząca stopniową przemianę, po trosze pod wpływem roli, którą zgodziła się odgrywać, ale głównie pod wpływem miłości.
Podobał mi się też Quinn - tajemniczy, charyzmatyczny, na pozór pozbawiony skrupułów w walce o fotel gubernatora, ale czy na pewno?
Książka wciąga od początku, a później jest jeszcze lepiej. Chce się doczytać do końca jak najszybciej i dowiedzieć się razem z Lily co ukrywają przed nią Quinn i Paul i co się tak naprawdę stało z żoną Quinna.
Mimo że wolę Osborne w wydaniu nieco bardziej westernowym, to jednak "Nieznajoma" nie rozczarowała mnie i...

isabelle142 | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

Mam problem z oceną tej książki, gdyż nie mam jednoznacznej opinii na jej temat... Z jednej strony nie ma tu większych błędów (nie licząc tych w druku, od których aż się roi), ale czegoś mi jakby zabrakło... Owszem, bywały momenty zabawne i wzruszające, ale chwilami wręcz się nudziłam lekturą i dlatego przeczytanie jej zajęło mi aż cztery dni, a nie dwa, jak to zwykle bywa.

angela2046 | 2015-03-09

Jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i muszę powiedzieć, że nie jestem zachwycona. Fajny pomysł na książkę, ale myślę, że można go było lepiej wykorzystać. Utwór taki jakiś mdły jak dla mnie. Niby są to postacie pozorowane na takie silne osoby, a tak naprawdę ja tego nie dostrzegam.

Można przeczytać, ale tak naprawdę w tej książce nie dostrzegam niczego, co pozwoliło by ją na dłużej zapamiętać.

Ania | 2010-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest bardzo fajna. Początek jest troche dziwny, zaczyna się od wyjścia Lily z więzienia pod pewnymi warunkami. Bardzo lubię tą książkę.

monikacik | 2016-09-27
Na półkach: Romans, 2016, Przeczytane