Szept róż

2012-01-01
2012-01-01
Wiktor Kuć
szkocja pogodzenie rodów miłość

Nie lubię powieści osadzonych kilka wieków wcześniej, ale nie miałam nic innego pod ręką i się skusiłam. Nawet dobrze się czytało, ale te literówki były okropne. W każdym zdaniu, od pierwszej do ostatniej strony. Kto to dopuścił do druku w takiej wersji?
I kolejny już raz zauważyłam nieścisłość między okładką, a tym, co znajduje się w książce. Tu akurat bohaterka miała ciemne włosy i jasną cerę, a na okładce blondynka... Często się to zdarza, mnie irytuje.

Klany Cameronów i MacDonnellów od lat toczyły ze sobą wojnę.W Szkocji nie było dnia,żeby ktoś z ich rodzin nie ginął w walce.Gdy Cameronowie zapraszają MacDonnellów na swój zamek na przyjęcie,ktoś morduje przywódcę klanu.Winą obarczony zostaje lord Cameron,jednak prawdziwy zabójca pozostaje na wolności.Lord Cameron w ramach pokoju wydaje swoją jedyną córkę Sabrinę za Morgana MacDonnella-syna zabitego mężczyzny.Mroczny,przystojny i barbarzyńsko pociągający mężczyzna musi się nauczyć żyć z delikatną angielską lady w jego surowym,chłodnym zamku.Przyzwyczajona do wygód dziewczyna wprowadza na zamku cywilizowane maniery wśród nieokrzesanych członków klanu MacDonnellów.Dość szybko zyskuje ich zaufanie,a jej kuzynka Enid,towarzysząca jej na zamku zakochuje się w jednym z MacDonnellów.Jednak gdy ojciec Sabriny przyjeżdża do córki wraz z braćmi w odwiedziny,dochodzi do tragedii.Zabójca starego MacDonnella uderza ponownie,chcąc skłócić oba klany.Sabrina ratując bliskich ulega potwornemu wypadkowi i zostaje sparaliżowana;szanse na to,że będzie chodzić są raczej nikłe.Zrozpaczona i zdruzgotana kobieta porzuca zamek MacDonnellów i męża i wraca z ojcem do rodzinnego domu;staje się zgorzkniała,opryskliwa i nieuprzejma wobec wszystkich,traci chęć życia.Sabrina wie,że ułomność nie jest mile widziana w klanie MacDonnellów i dlatego decyduje się na unieważnienie małżeństwa.Tymczasem oszalały z rozpaczy Morgan demoluje zamek i wygania wszystkich,popada w pijaństwo i niechlujstwo.Po kilku miesiącach niespodziewanie zjawiają się u niego rodzice Sabriny z prośbą o pomoc.Morgan musi przeobrazić się w dystyngowanego dżentelmena i przywrócić Sabrinie wolę życia i chęć walki w powrocie do zdrowia.Walka o odzyskanie Sabriny i jej miłości okaże się najcięższą walką stoczoną przez Morgana.Tym bardziej,że na świat wychodzi prawda o Morganie i zabójcy jego ojca...
Genialny romans historyczny,przesiąknięty szkockimi krajobrazami i muzyką.Surowość głównego bohatera,diaboliczny wygląd,prymitywne momentami zachowanie,mroczne i niebezpieczne spojrzenie silnie kontrastuje z delikatnością,taktem,wykwintnymi manierami,niewinnością i kruchością.Morgan jest jak cierniowy krzak,Sabrina natomiast jak delikatna róża,boi się zranienia,ale to Morgan ma więcej do stracenia.Ukształtowana przez lata poza twardziela pęka jak szkło w zetknięciu z siłą miłości,jaką Morgan czuje do Sabriny.Melancholijne klimaty szkockich wrzosowisk i lasów,panujący wszędzie chłód oraz niespełnione nadzieje na szczęście zapewniają wciągającą lekturę,od której nie sposób się oderwać.Polecam gorąco!!!

Początkowo nie spodziewałam się zbyt wiele po tym romansie. Ot, średnie czytadło. Jednak wraz z kolejnymi stronami przekonywałam coraz bardziej w jak wielkim błędzie byłam. Wciągająca fabuła, wartka akcja i wyraziści bohaterowie porwali mnie do głębi.
Sabrina i Jordan nie umieją się dogadać, a przeciwności losu zwiększają się z każdym rozdziałem. Łączy ich jednak coś, czego nawet sami nie potrafią nazwać. Czy to miłość? Jak potoczą się losy tego wymuszonego małżeństwa?
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów twórczości Teresy Medeiros.

Mają w sobie coś ci Szkoci , oj mają. Nawet jeśli sami o tym nie wiedzą:-)
Świetnie nadają się, jako bohaterzy historycznych romansów. Oczywiście wzrost ponad przeciętność , gdzie panna ledwo nosem do piersi sięga. A umięśnione to
prawie jak Pudzianowski :-)Równie zwinnie posługują się claymorem jak i pewnie świeżo dorwanym pniakiem drzewa :-)Do kompletu panna najlepiej bladolica Angielka postury chochlika , za to temperamentu i namiętności dziewki z szynku , a jak trzeba salonowej ogłady. Cóż, to wszystko daje w tej książce w gratisie pani Medeiros łącznie z bardzo sprawnie napisanym wątkiem .Zadziwiła mnie lekko ta pozycja . To nie jedyna książka jej autorstwa , którą czytałam . Zazwyczaj humor przeważał i czytało się jednak bardzo z przymrużeniem oka .W tej historii owszem humor się trafia , ale jak dla mnie więcej tu dramaturgi zgrabnie podanej . Ciekawy zwrot w twórczości uważam ,ze udany.Dobra pozycja w tej kategorii. Dla mnie wymiernikiem dobra i przeciętna jest fakt czy po czasie pamiętam coś z wydarzeń czy przeszło bez echa. Zdecydowanie - pamiętam !

Mają w sobie coś ci Szkoci , oj mają. Nawet jeśli sami o tym nie wiedzą:-)

Czytałam do świtu. Piękna Sabrina, księżniczka dla świata i Morgan, przywódca klanu owianego złą sławą. Jej ręka zostaje przeznaczona dla niego tylko dlatego, że jej ojciec chce pokazać swe czyste intencje i zapobiec wojnie. Sabrina trafia do zrujnowanego zamku, do klanu ludzi prostych i biednych. Uczy się z nimi żyć, zyskuje ich przychylność i zdobywa miłość Morgana. W wyniku wypadku traci zdolność poruszania się na własnych nogach. Jako kaleka czuje się bezwartościowa i wraca do rodziców. Popada w rozpacz. Morgan pewny porzucenia zostaje sam z alkoholem. Tak zastają go teściowie, którzy błagają o pomoc. Jedzie do Londynu i uczy Sabrinę chodzić. Kiedy już osiąga sukces dziewczyna widzi sakiewkę wręczoną Morganowi przez jej ojca. Przekupstwo. Judaszowe dukaty. Ucieka i popada w melancholie. Miłość Morgana karze mu iść jej śladem.
Cudowne pióro autorki zmusza mnie do sięgnięcia po następne jej książki.

Nareszcie ktoś wydał coś nowego tej wspaniałej autorki!!
Nie mogę się doczekać, aż dostanę tę książkę w swoje łapki. Wszystko co ona pisze ma ten niepowtarzalny klimat. Jeżeli raz się w nim znużysz, nie możesz się oprzeć..

Nareszcie ktoś wydał coś nowego tej wspaniałej autorki!!

Dobra powieść na ponure wieczory, gdy potrzebe nam tylko tego łatwego romansu. Nic więcej poza dreszczykiem oczekiwania jak przy innych tego typu tu nie znajdziemy :) szybko i miło się czyta, nie jest za bardzo zasłodzone :)

Dam dwa, za śmieszny początek opisujący spotkanie jako dzieci i podsumuję tą książkę dziecięcym "bez sensu".
Na nic więcej nie zasługuje, a szkoda, bo opis był interesujący.

Na nic więcej nie zasługuje, a szkoda, bo opis był interesujący.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Dysk
  • Romans

Dodaj cytat z książki Szept róż