Szkice glanem

Wydawnictwo: Niebieska Studnia
978-83-60979-11-2

Zbiór satyryczno-surrealistycznych opowiadań autora znanej powieści "Rok nie wyrok", utrzymanych w klimacie Monty Pythona. Podobnie jak w poprzedniej książce Piotr Milewski bardzo dowcipnie obnaża polsko-amerykańskie słabości na styku dwóch systemów - odchodzącego w przeszłość komunizmu i niezdarnie raczkującego kapitalizmu. Autor jest dziennikarzem, amerykańskim korespondentem Radia Zet i TVN 24.

kocurro | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Powtorze jednego z poprzednich czytelnikow.Najlepszy komentarz jest na tylnej "okladce". "Co to k....jest".
Jesli istnieje literacki odpowiednik terminu "bochomaz" to moze wlasnie byc to "szkic glanem". Ksiazke kupilem jako "tania" nie pamietam juz za ile -czy za 10 czy za 5 zlociszy, ale i tak PRZEPLACILEM zdrowo.
Nie chce mi sia nawet komentowac tresci, bo naprawde nie ma czego.
Na okladce ktos porownuje klimat "szkicow" do klimatu Monty Pythona.
To tak jakby klimat w lodowce ( gorne polki :-) porownywac do arktycznego.
Absolutny gniot.

Katarzyna Sawczuk | 2015-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Nie zliczę ile razy, czytając tę książkę zastanawiałam się: Co ja k*** czytam?!
Kilka ciekawych i zabawnych opowiastek, "poematy" w ogóle nie przypadły mi do gustu. Pomimo wszystko warto dla tych kilku naprawdę śmiesznych satyr.

Pao1ito | 2016-02-04
Przeczytana: luty 2016

Totalne rozczarowanie dla kogoś kto zachwycił się "Rok nie wyrok".
Najlepsza recenzja znajduje się na tylnej okładce książki (nie pamiętam autora):
"Co to k.... jest?" Nooo na pewno nie jest to Leśmian...

Rafał | 2016-03-07
Przeczytana: 27 lutego 2016

Na fragmenty tego zbiorku surrealistycznych humoresek pana Majewskiego natrafiłem przypadkiem w sieci i buszując po taniej księgarni w Zamościu zakupiłem ową książczynę za dosłownie "piątala".Nie dało się tego czytać jednym ciągiem,bo by człowiek doszczętnie jebla dostał,ocipiał,zgłupiał,zbzikował i takie tam.Wita nas tu szajba do kwadratu.Wszystko jest tu nie na miejscu,na opak,i dzieje się jakby w innym wymiarze.Co ciekawe wiele rzeczy opisywanych w tych pokręconych tekstach jest jakby wyjęte z codziennosci.

Monachijka | 2016-11-10
Przeczytana: 23 listopada 2016