Szkice glanem

Wydawnictwo: Niebieska Studnia
978-83-60979-11-2

Zbiór satyryczno-surrealistycznych opowiadań autora znanej powieści "Rok nie wyrok", utrzymanych w klimacie Monty Pythona. Podobnie jak w poprzedniej książce Piotr Milewski bardzo dowcipnie obnaża polsko-amerykańskie słabości na styku dwóch systemów - odchodzącego w przeszłość komunizmu i niezdarnie raczkującego kapitalizmu. Autor jest dziennikarzem, amerykańskim korespondentem Radia Zet i TVN 24.

Katarzyna Sawczuk | 2015-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Nie zliczę ile razy, czytając tę książkę zastanawiałam się: Co ja k*** czytam?!
Kilka ciekawych i zabawnych opowiastek, "poematy" w ogóle nie przypadły mi do gustu. Pomimo wszystko warto dla tych kilku naprawdę śmiesznych satyr.

Pao1ito | 2016-02-04
Przeczytana: luty 2016

Totalne rozczarowanie dla kogoś kto zachwycił się "Rok nie wyrok".
Najlepsza recenzja znajduje się na tylnej okładce książki (nie pamiętam autora):
"Co to k.... jest?" Nooo na pewno nie jest to Leśmian...

Rafał | 2016-03-07
Przeczytana: 27 lutego 2016

Na fragmenty tego zbiorku surrealistycznych humoresek pana Majewskiego natrafiłem przypadkiem w sieci i buszując po taniej księgarni w Zamościu zakupiłem ową książczynę za dosłownie "piątala".Nie dało się tego czytać jednym ciągiem,bo by człowiek doszczętnie jebla dostał,ocipiał,zgłupiał,zbzikował i takie tam.Wita nas tu szajba do kwadratu.Wszystko jest tu nie na miejscu,na opak,i dzieje się jakby w innym wymiarze.Co ciekawe wiele rzeczy opisywanych w tych pokręconych tekstach jest jakby wyjęte z codziennosci.

Monachijka | 2016-11-10
Przeczytana: 23 listopada 2016