Jack Frusciante opuszcza grupę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Podobnie jak gitarzysta Red Hot Chilli Peppers Jack Frusciante, który opuścił kapelę, by podążać własną drogą, bohater powieści siedemnastoletni Alex szuka swoich ścieżek, by nie iść za stadem. Miłość, rock i jazda na rowerze wypełniają mu życie i sprawiają, że chwilami czuje się naprawdę wolny i szczęśliwy.

Samhain | 2011-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2011

Jak to czytać by nie zasypiać i wiedzieć o czym się czyta?

Próbowałam kilka razy, ale nie udało mi się. Przekleństw tak dużo nie ma jak to inni tutaj twierdzą (albo ja nie doszłam do tego momentu, gdzie jest ich sporo), natomiast jest chaos, chaos i jeszcze raz chaos. Kilkakrotnie musiałam czytać fragmenty ponownie, lub cofać się o kilka kartek, bo nie było innej rady.

agakuch | 2013-02-22
Przeczytana: sierpień 2012

Sięgnęłam po książkę, zachęcona tytułem. Niestety, jak się okazało, John Frusciante nie ma z treścią kompletnie nic wspólnego oprócz tego, że jego nazwisko raz czy dwa przewinęło się między stronami. Więc dla wszystkich zaciekawionych fanów RHCP: nie warto nawet sięgać.

sentymentalna | 2015-01-03

Zdziwiły mnie te negatywne opinie na temat książki. Czytałam ją już tak dawno, że w sumie nie pamiętam fabuły ale pamiętam, że bardzo mi się podobała. Chyba dziwaczna ale udana powieść. Aktualizacja: przeczytałam książkę ponownie. Nie ma już dla mnie takiej magii jak kiedyś, z pewnością lepiej trafi do nastolatków, więc rozumiem dlaczego wcześniej bardziej mi się podobała. :) Ogólnie jest niezła.

Isleen | 2014-03-27
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

To niestety jeden z moich większych czytelniczych błędów. W książce panuje zupełny chaos, dopiero po 110 stronie (ze 166 str) zdania zaczęły wyglądać poprawnie. Wcześniej co chwilę można było natknąć się na pseudo-młodzieżowy slang, który był denerwujący i bardzo przeszkadzał w czytaniu. Jedynym atutem jest muzyka.

LiszolLyszol | 2016-09-23

W pierwszej chwili zdziwiła mnie ta negatywna reakcja na tę książkę. Jest moją szczerze ulubioną. Znalazłam ją kompletnie przypadkiem, bo wyciągając inną w bibliotece. Ta wysunęła się i wpadła w moje zachłanne rączki.

Większość narzeka na chaos, który, mimo że wyczułam, to kompletnie mi nie przeszkadzał. Za to zakochałam się w postaciach, które tak bardzo nie chciały być jak reszta grupy, na siłę się wyróżniają, są punkami. Sama jestem trochę do nich podobna, tylko w dużo mniejszym stopniu. Może dlatego rozumiem bez problemu książkę. Urzekł mnie Martino, który dla mnie był genialną postacią. Poza tym wątek z Aidi i samo zakończenie, które tak naprawdę nie jest w niczym konkretne. Po prostu historia się urywa i tyle.

Dla mnie całość jest bardzo specjalna. Kocham specyficzne książki, a ta taka jak najbardziej jest i polecam ją, ale tylko osobą, które choćby w najmniejszym stopniu mają coś wspólnego z zawartą w książce subkulturą.

NuitsDeYoung | 2011-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: październik 2011

Kiepska. Rozczarowała. Ale, ale... jest jeden plus. Spisałam sobie kilka ciekawych utworów, których słucham do tej pory. ;>

Antonine | 2013-07-21
Przeczytana: lipiec 2013

Książka nie spełniła moich oczekiwań. Pomysł dobry, rower, gitara tworzą klimat a to wszystko pokrywa strasznie chaotyczna proza.

Katarzyna | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016