Wacek i jego pies

Wydawnictwo: Omega
9788370420017

Powieść Ferdynanda Ossendowskiego jest wzruszającą i bardzo pouczającą opowieścią o losach osieroconego chłopca i jego wiernego przyjaciela, psa. Autor ukazuje życie codzienne ówczesnych czasów, które nagle zostają zakłócone wybuchem II wojny światowej. Pisarz zwraca szczególną uwagę na opisy przyrody oraz jej współzależność z człowiekiem.

Akcja książki rozpoczyna się w czasie wybuchu Drugiej Wojny Światowej, jest to przepiękna, poruszająca i mądra książka o niezwykłej, pięknej przyjaźni osieroconego chłopca z jego wiernym, ślicznym przyjacielem.
Dużo łez wylałam gdy czytałam tę książkę wzruszyłam się, mnóstwo emocji mi przekazała, wzruszeń..opowieść o prawdziwym oddaniu, bezgranicznej miłości, zaufaniu oddanego, ukochanego czworonoga.
Czyż może być coś pięknego mieć kochającego psa! móc wyprowadzić go na spacer, przytulić się, jak będzie Ci smutno!
Chwyta za serce książka, przecudna!!!

Asia | 2015-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2015

Dlaczego większość książek kończy... się tragedią i rozpaczą??? W trakcie lektury wylałam morze łez. Płakałam kiedy przeczytałam zdanie:
"płaski łeb i przerażone ślepie Mikusia...?!!! Książka jest przecudna, uczuciowa, bardzo mnie poruszyła. Przepiękna opowieść o miłości, poświęceniu i oddaniu. Powrócę do niej kiedyś i znów ją przeczytam a może nawet moje dzieci w przyszłości ją będą czytać?? To niesprawiedliwe że głównych bohaterów tak doświadcza los. Nie mam na to słów!!!!!!!

Mio | 2014-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2014