Wacek i jego pies

Wydawnictwo: Omega
9788370420017

Powieść Ferdynanda Ossendowskiego jest wzruszającą i bardzo pouczającą opowieścią o losach osieroconego chłopca i jego wiernego przyjaciela, psa. Autor ukazuje życie codzienne ówczesnych czasów, które nagle zostają zakłócone wybuchem II wojny światowej. Pisarz zwraca szczególną uwagę na opisy przyrody oraz jej współzależność z człowiekiem.

Asia | 2015-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2015

Dlaczego większość książek kończy... się tragedią i rozpaczą??? W trakcie lektury wylałam morze łez. Płakałam kiedy przeczytałam zdanie:
"płaski łeb i przerażone ślepie Mikusia...?!!! Książka jest przecudna, uczuciowa, bardzo mnie poruszyła. Przepiękna opowieść o miłości, poświęceniu i oddaniu. Powrócę do niej kiedyś i znów ją przeczytam a może nawet moje dzieci w przyszłości ją będą czytać?? To niesprawiedliwe że głównych bohaterów tak doświadcza los. Nie mam na to słów!!!!!!!

Mio | 2014-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2014