Scenariusze śląskie

Wydawnictwo: Videograf
scenariusze, Śląsk
Inne

Zebrane w tomie scenariusze śląskie Kazimierza Kutza otwiera "Sól ziemi czarnej". Jej kontynuacją jest "Perła w koronie". Dopełnieniem cyklu stały się "Paciorki jednego różańca", a w pewnym sensie także "Na straży swej stać będę" i szczególnie scenariusze ostatnie: "Śmierć jak kromka chleba" i "Zawrócony". Nakręcone na ich podstawie filmy śląskie Kutza należą do najlepszych i najważniejszych w jego twórczości. I prawie wszystkie - zwłaszcza "Sól ziemi czarnej" i "Perła w koronie" - należą też do najważniejszych filmów w historii polskiego kina. Zarazem książka przedstawia znanego reżysera jako scenarzystę, prezentując w całości jego samodzielną twórczość scenariopisarską.

anitakilian | 2013-03-19
Małgorzata | 2012-01-10