Złoczyńcy. Rozkosznie nikczemni

2021-10-20
2021-10-20
9788382620443
Disney Złoczyńcy Villains

Mam poczucie wyrzucenia pieniędzy w błoto.

Spodziewałam się analizy złoczyńców Disneya: skąd się wzięły pomysły na te postacie, jak wyglądał proces ich kreowania itd. Tymczasem jest to po prostu spis złoczyńców Disneya z dużą ilością kadrów z filmu. Większość informacji zawartych w tej książce nie jest żadną tajemnicą i można je na spokojnie znaleźć w internecie na stronach poświęconych twórczości Disneya. Szkiców pokazujących projekty wstępne postaci i ciekawostek jest tu niewiele.

Jedyną zaletą książki jest to, że jest ładna, więc dobrze się ją przegląda.

Szkoda, moim zdaniem “Złoczyńcy. Rozkosznie nikczenni” to zmarnowany potencjał.

Mam poczucie wyrzucenia pieniędzy w błoto.

Dla fanów Disneya. Garść ciekawostek o negatywnych postaciach z twórczości studia Disney- dosłownie garść. Generalnie cena dosyć wygórowana na tak mała ilość tych ciekawostek oraz ilustracji. Bardziej jak artbook z podpisami niż pełna książka. Cześć postaci bardziej rozpisana, cześć prawie w ogóle. Najfajniejsze są odrzucone szkice postaci- które powstawały na etapie projektowania. Niestety też nie ma do każdego opisywanego bohatera. Książka strasznie rozbudza apetyt na więcej i pozostawia duży niedosyt i w treści i w ilości ilustracji :( a już szczególnie za tę cenę...

Wstęp do albumu sugeruje masę ciekawostek, rozebranie postaci na części i analiza skąd się wzięły na nie pomysły. No ale niewiele tu tego jest w gruncie rzeczy.

Nawet ładnie wydana pozycja, ale bez fajerwerków. Papier jest według mnie dość lichy, jak na prezentację dużych kadrów z filmu czy prac rysowników.

Największym problemem „Złoczyńców” jest jednak fakt, że tu nie ma niczego ciekawego. Więcej materiałów o disneyowskich złoczyńcach znajdziemy na licznych stronach internetowych poświęconych animacjom studia. Każdemu bohaterowi dedykowane są 1-2 akapity. Nie ma tu, niestety, analiz czy wnikliwszego spojrzenia na poruszane zagadnienia, jakie sugeruje nam wstęp do publikacji.

Dla mnie „Złoczyńcy” nie mają żadnego waloru – ani w kontekście historii studia, ani w kontekście artystycznym. Dziwna rzecz, nie wiadomo po co i na co.

Największym problemem „Złoczyńców” jest jednak fakt, że tu nie ma...

Nie będę ukrywać - już po zapowiedzi wiedziałam, że ta książka bardzo mi się spodoba! To jest właśnie jedna z tych pozycji, których mało jest na polskim rynku. Nie oszukujmy się, kolejne wydania klasycznych baśni niewiele się od siebie różnią 🤷‍♀️ A tu wreszcie mamy coś innego i nie skierowanego do najmłodszej grupy odbiorców!

Wydanie jest po prostu przepiękne. Cieszę się, że wydawnictwo wybrało francuską okładkę ☺️

Jest to małe kompendium wiedzy na temat czarnych charakterów Disneya. Czy ogromni fani dowiedzą się czegoś nowego? Wątpię. Znajdziemy tutaj naprawdę mało tekstu, zaledwie kilka zdań na temat konkretnych postaci i może czasem trafi się jakaś ciekawostka. Ale zdaję sobie sprawę, że powstałaby z tego gruba encyklopedia! Na szczęście album zawiera świetne grafiki, zdjęcia oraz ilustracje - to wszystko wynagradza! 😍

Mam jedno zastrzeżenie do naszego wydania. Chodzi o tekst przy Diabolinie, a konkretnie przypis od tłumaczki. Jest naprawdę zbędny, bo w pewnym sensie błędny. Zbyt ogólny i długo się głowiłam o co może chodzić 🤔 Może ktoś ma jakiś pomysł? 😅 Bo nie uwierzę, że ktoś dopiero w filmie dowiedział się o motywacji Diaboliny z oryginalnej animacji... Ale takie kwiatki też czasem są potrzebne.

Mimo wszystko jak najbardziej polecam i uważam, że to taki must have na półce, jeśli chodzi o pozycje Disneya. Idealna na prezent! Myślę, że nada się już dla dzieci w wieku 8-10 lat.

Mam nadzieję, że @wydawnictwo_olesiejuk nie poprzestanie na tym tytule i uraczy nas innymi świetnymi albumami 😍 A jest w czym wybierać! 😅

Wydanie jest po prostu przepiękne. Cieszę się,...

Album ze zdjęcia - "Złoczyńcy. Rozkosznie nikczemni" to wielki album i są w nim przedstawieni złoczyńcy i czarne charaktery znane nam wszystkim z filmów Disneya!😍

Przy każdym z nich widnieje notka informacyjna o tym, z jakiego filmu pochodzi dana postać, w którym roku była premiera animacji, kto tworzył dany charakter oraz kto podkładał mu głos w wersji angielskiej i polskim dubbingu. Pod spodem dołączona jest garść ciekawostek o danej postaci czy aktorze udzielającym jej głosu.

Do każdego antybohatera dołączone są też ilustracje, a przez to, że całość jest wydana w solidnej twardej oprawie, wielkim formacie i dobrej jakości papierze, mamy do czynienia ze wspaniałym albumem! Dowiedziałam się z niego naprawdę wielu rzeczy, ciekawostek, genez różnych złoczyńców oraz informacji o grających ich aktorach. Tekstu co prawda nie ma jakoś wiele, osobiście nie obraziłabym się za więcej ciekawostek 😂 ale po prostu wynika to z mojego zamiłowania do takich rzeczy ❤️Z pewnością jeszcze nie raz do niego zajrzę - czy to po to, by sobie coś odświeżyć, czy w poszukiwaniu inspiracji 😁

W albumie czarne charaktery zostały rozmieszczone w różnych tematycznych rozdziałach. Bardzo spodobał mi się pomysł na ten podział i wybrane motywy, bardzo fajnie prezentuje album jako całość. Mam jednak pewne "ale", ponieważ nie do końca zgadzam się z każdą decyzją jaka została podjęta 😅 niektórych złoczyńców umieściłabym osobiście po prostu w innych kategoriach. Niektóre postacie pasują do kilku z nich, nie mniej, nie do końca zgadzam się z pewnymi decyzjami w tej materii.

Podsumowując:
Jak tylko dostałam ten album do rąk to poczułam się zachwycona jest wielkością i ciężarem 🤣
Później przyszedł czas na zachwyt okładką, wklejką i ilustracjami w środku!💗
Na samo czytanie czas nadszedł trochę później, a byłam bardzo ciekawa jak odbiorę samą treść.
Znów robiłam za żywy audiobook, jednak przez niewiele tekstu na stronie czytanie poszło bardzo szybko, 2-3 wspólne posiedzenia 😁
Czułam pewien niedosyt, bo chciałabym odkryć więcej ciekawostek i sekretów związanych z kulisami tworzenia animacji dinseya, jednak z całą pewnością może rzec, że czas spędzony przy tym albumie upłynął mi w prawdziwie rozkosznie nikczemnym czasie^^

Fani Disneya i animacji, a już zwłaszcza czarnych charakterków powinni zaczerpnąć sporo miłych chwil przy tym tytule 💪

Największą zaletą tej książki są niewątpliwie niesamowite ilustracje. Tytułowi złoczyńcy z filmów Disneya zostali ukazani nie tylko na kadrach ze znanych nam doskonale klasyków kina familijnego, ale także na szkicach koncepcyjnych i rysunkach z różnych etapów produkcji. Znajdziemy tutaj także sporo ciekawostek i zdjęć zza kulis powstawania naszych ulubionych filmów.

Książka została wyraźnie napisana dla zagorzałych fanów Disneya. Opisy poszczególnych czarnych charakterów są tak enigmatyczne, że ciężko było mi zrozumieć ich sens w przypadku złoczyńców z filmów, których nie widziałam. Plus tej sytuacji jest taki, że teraz wiem, jak dużo mam do nadrobienia.

"Złoczyńcy" to prawdziwa uczta dla wszystkich wielbicieli animacji Disneya i Pixara.

W tym roku Wydawnictwo Olesiejuk przygotowało książkę, która może okazać się niesamowitą gratką i idealnym prezentem dla wszystkich fanów filmów Disneya. "Złoczyńcy. Rozkosznie nikczemni" to ilustrowany album, pełen interesujących ciekawostek i faktów o wszystkich negatywnych bohaterach z filmów tej wytwórni. Dodatkowo mamy tam też przedstawione postacie, których aparycja może przywodzić na myśl złoczyńców, a w rzeczywistości są oni przemiłymi osobami. Wszystkie te elementy składają się na niezwykle ciekawą pozycję, która pozwoliła mi lepiej poznać niektóre animowane filmy, a dodatkowo przedstawiła mi wiele ciekawostek, którymi teraz chętnie będę dzieliła się z innymi.

Oprócz tego w książce możemy poznać też różne zakulisowe informacje z momentu tworzenia i rysowania postaci, a także kadry z filmów.

Czytając uważnie album miałam też okazję poznać i zainteresować się wieloma animacjami, o których istnieniu nie miałam wcześniej pojęcia. To także bardzo mi się podobało, bo dzięki temu moja lista bajek do obejrzenia znacząco się powiększyła.

Uważam że książka będzie idealnym wyborem dla wszystkich fanów, a z racji zbliżających się Świąt warto zainteresować się nią bliżej i być może sprezentować swoim bliskim. Jej dokładne wydanie, piękne ilustracje, format i ogólna organizacja sprawiają, że będzie to podarek idealny. Ja ze swojej strony bardzo wam ją polecam. Dowiedziałam się z niej wiele i z radością będę wracała do czytania o historii co po niektórych bohaterów.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Olesiejuk za ten przepiękny album.

Ależ cóż to jest za książka! Całe "zło" disneyowskich produkcji w jednym miejscu. Bohaterowie źli, podli, złowrodzy, nikczemni, podstępni i okrutni. Pałający rządzą zemsty, czyhający na królewski tron lub tacy, którzy posuną się do najgorszych czynów, aby osiągnąć swój cel.

Złoczyńcy zostali podzieleni na różne kategorie, definiujące jaki rodzaj zła w nich drzemie. Poznamy też bohaterów, którzy tak naprawdę nie źli, ale tak zostali narysowani, tak więc może to być mały spoiler dla tych, którzy nie wiedzieli Wszystkich bajek opisanych w książce.

Oryginalne zdjęcia, ilustracje, szkice oraz sceny z bajek, filmów oraz desek teatrów. Ciekawostki dotyczące tworzenia postaci, twórców, rysowników i aktorów dubbingujących. To sentymentalna podróż po znanych nam animacjach, która na nowo rozbudzi wspomnienia serwując nam je od strony, której wcześniej nie znaliśmy i oferując smaczki, które przybliżą nam proces powstawania bajek.

Nie spodziewałam się, że ta książka aż tak spodoba się moim dzieciom i rozbudzi w nich ciekawość związaną z że światem bajek. Natomiast dlla mnie to taka mała skarbnica bajkowej wiedzy.

Muszę przyznać, że Disney jak nikt potrafił wykreować bohaterów, którzy na długo zapadają w pamięć. Ba! Stają się ikonami popkultury, symbolami. W tym przypadku symbolami nikczemności, egoizmu czy narcyzmu. Bo tym razem ta księga to swoisty hołd złożony tym wszystkim Hultajom, Łobuzom, Niecnotom i Łotrom.
Warto spojrzeć na nich z bliższej perspektywy i nieco z przymrużeniem oka, bo przecież prawie wszyscy ci Nikczemni, Źli i Podli ulegali mocy pozytywnych bohaterów.

Ten album to przede wszystkim kawał historii kina, znajdziecie tutaj archiwalne zdjęcia, szkice postaci, często inspiracje do powstawania konkretnych czarnych charakterów. Całe mnóstwo kadrów z niezapomnianych filmów Disneya i Studia Pixar. A także ogrom ciekawostek i zaskakujących faktów, muszę przyznać, że nawet dla mnie wychowanej na Disneyu, ta księga okazała się być kopalnią zupełnie nowej wiedzy.

Nie sposób pominąć walorów estetycznych tej książki, a może raczej powinnam napisać jak wyżej - księgi, bo to aż 190 bogato ilustrowanych stron, dobrej jakości papier oraz duża twarda oprawa z tłoczonymi literami na okładce. Jestem pewna, że zachwyci nietylko fana i sympatyka Disneya.

Więc jeśli nie boicie się stanąć oko w oko z m. in. Shere Khan'em, Diaboliną, Shan Yu, Sidem Phillipsem, Dżafarem, Gubernatorem Ratcliffe'm czy nawet Karnotaurami to zachęcam Was do odkrywania ich tajemnic i sekretów.

Za tę sentymentalną podróż głęboko do zakamarków mojej wyobraźni, gdy jeszcze jako mała dziewczynka śledziłam z wypiekami na twarzy zmagania moich ulubionych bohaterów z tymi wszystkimi Złoczyńcami dziękuję.

Warto spojrzeć na nich z bliższej perspektywy i nieco z...

• Popularnonaukowe
  • Nowe na półce w 2022