Dzikus, czyli wyjęty spod prawa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Młodych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-00781-X
dla młodzieży, bieszczady, wilki
TAKIJA1

Inne wydania

Marysia po po zapaleniu opon mózgowych wyjeżdża na kurację w Bieszczady. Poznaje zwyczaje tamtejszych zwierząt, ale także ludzi. Mocno buntuje się przeciwko polowaniom, szczególnie na wilki. Próbuje nawet z jednym z nich nawiązać bliższy kontakt. Powieść przedstawia, nieaktualny już na szczęście, pogląd na wilki jako szkodniki, który pokutował u nas aż do 1995 roku (!). Poruszane są również...

Powieść przedstawia, nieaktualny już na szczęście, pogląd na wilki jako szkodniki, który pokutował u nas aż do 1995 roku (!). Poruszane są również kwestie dotyczące partyzantki na tamtych terenach, w momencie rozwijania się akcji wciąż świeże. Marysia, warszawianka, poznaje trudną historię powstańczych oddziałów, żyjącą w osiadłych tam ludziach.

Zmieniające się pory roku są ładnie opisane, łatwo stają przed oczami, aż chce się tam jechać i zobaczyć na własne oczy. Bohaterowie nie są krzykliwie oryginalni, ale przecież bardzo sympatyczni i z pewnymi charakterystycznymi rysami.

Sklep

• Arystokratka w ukropie
  • Dotrzymana obietnica
  • Zero
  • Dobry kłamca
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie

7,07 (44 ocen i opinii)
Dobry kłamca
Nicholas Searle

0 (0 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,1 (21 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,75 (4 ocen i opinii)
Zazdrośnice
Éric-Emmanuel Schmitt

6,74 (31 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Cudowna książka! Za pierwszym podejściem przeczytałam nie wiele i nie spodobało mi się, za drugim razem wzięłam ją i za jednym zamachem przeczytałam 60s. (usprawiedliwiam się ,że wtedy byłam mała i jak na jeden wieczór było to dla mnie dość dużo ;))książka bardzo, ale to bardzo przypadła mi do gustu. Jest piękna! Gorąco polecam :D

ConQuERor | 2015-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Książka prosta w przekazie. Akcja toczy się w Bieszczadach i to o nich jest cała opowieść. O miłości do bieszczadzkiej przyrody i szacunku do natury.
Głównym bohaterem jest 12-letnia dziewczynka, która po zapaleniu opon mózgowych, zostaje wysłana do wujka w góry, w celu rekonwalescencji. Jej krewny jest pułkownikiem, byłym partzantem, który po wojnie buduje dom nad brzegiem Sanu, w środku lasu, w oddali od okolicznych wiosek.
Dziewczynce wujek od razu przypada do gustu. Człowiek ten odkrywa przed nią świat przyrody i rządzące nim prawa. Stary myśliwy okazuje się być doskonałym gawędziarzem i raz po raz zabiera czytenika do świata wspomnień, w których główną rolę odgrywają bliskie mu zwierzęta i wątki wojenne.
Książkę polecam młodszym czytelnikom. Starsi wyjadacze mogą odnaleźć w niej chwilę wytchnienia, przyjemnego oderwania od rzeczywistości albo stanowić przypomnienie o pierwotnej ludzkiej naturze i tym jak bardzo jesteśmy od niej oderwani.

Rosalia_de_Castro | 2012-10-21

jedna z moich ulubienszych ksiazek dziecinstwa :)

tadyszmanka | 2016-01-21
Przeczytana: 1999 rok