Lubimyczytać.pl to:
ponad 665 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Dzikus, czyli wyjęty spod prawa

Dzikus, czyli wyjęty spod prawa

Autor:
dla młodzieży, bieszczady, wilki
typ
papier
TAKIJA1
7.09 (32 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Marysia po po zapaleniu opon mózgowych wyjeżdża na kurację w Bieszczady. Poznaje zwyczaje tamtejszych zwierząt, ale także ludzi. Mocno buntuje się przeciwko polowaniom, szczególnie na wilki. Próbuje nawet z jednym z nich nawiązać bliższy kontakt. Powieść przedstawia, nieaktualny już na szczęście, pogląd na wilki jako szkodniki, który pokutował u nas aż do 1995 roku (!). Poruszane są również kwest...

Powieść przedstawia, nieaktualny już na szczęście, pogląd na wilki jako szkodniki, który pokutował u nas aż do 1995 roku (!). Poruszane są również kwestie dotyczące partyzantki na tamtych terenach, w momencie rozwijania się akcji wciąż świeże. Marysia, warszawianka, poznaje trudną historię powstańczych oddziałów, żyjącą w osiadłych tam ludziach.

Zmieniające się pory roku są ładnie opisane, łatwo stają przed oczami, aż chce się tam jechać i zobaczyć na własne oczy. Bohaterowie nie są krzykliwie oryginalni, ale przecież bardzo sympatyczni i z pewnymi charakterystycznymi rysami.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników

Cudowna książka! Za pierwszym podejściem przeczytałam nie wiele i nie spodobało mi się, za drugim razem wzięłam ją i za jednym zamachem przeczytałam 60s. (usprawiedliwiam się ,że wtedy byłam mała i jak na jeden wieczór było to dla mnie dość dużo ;))książka bardzo, ale to bardzo przypadła mi do gustu. Jest piękna! Gorąco polecam :D

Rosalia_de_Castro | 2012-10-21

jedna z moich ulubienszych ksiazek dziecinstwa :)

Elena | 2014-03-04
Calamity_kitty | 2014-02-09