The Monkey King
Barbara

Król Małp w chińskiej mitologii przewyższa innych bohaterów zbiorowej wyobraźni umiejętnością latania. Wallace Nolasco, "dziesiąta woda po Portugalczyku" i May Ling, córka spekulanta z Hongkongu, z drugiego (co w Chinach nie znaczy "nieprawego") łoża, zostają związani kontraktowym węzłem małżeńskim i dołączają do ludzkiej menażerii zamieszkującej kamienice przy Ścieżce Robinsona. W ogniu niełatwej rodzinnej dyplomacji hartuje sie zażyłość młodej pary z przypadku, potem przyjaźń, a na koniec uczucie.

ira | 2013-04-29
Przeczytana: 2000 rok

Powieść tak absurdalna, tak nierzeczywista, że aż świetna. :) Wracałam do niej już kilka razy i za każdym razem mnie zdumiewa.

Natsume | 2015-01-10
zacofany-w-lekturze | 2013-11-22