W pogoni za Cacciatem

Tłumaczenie: Andrzej Grabowski
Wydawnictwo: Czytelnik
Going for Cacciato
Agnieszka

Akcja "W pogoni za Cacciatem" rozgrywa się w roku 1968 w Wietnamie, a także w Paryżu i kilku innych miejscach na trasie Wietnam - Paryż. Młody żołnierz amerykańskiej piechoty nazwiskiem Cacciato zdecydował pewnego dnia, że ma już dosyć wojny, i wybrał się piechotą do Paryża. Koledzy ruszają za nim w pościg. To oni są prawdziwymi bohaterami tej fascynującej opowieści, która rozgrywa się na kilku planach i w której opisy fantastycznej wędrówki przez dwa kontynenty przeplatają się z opisami wojennej rzeczywistości w Wietnamie

wiejskifilozof | 2014-06-27

Temat już mało aktualny.Bo kogo dziś interesuję wojna w Wietnamie.
Pamiętam szał filmów z lat 90,na video.Też nie byłem fanem tego tematu.
Co innego ta książka,autor znający temat od podszewki.Zabiera czytelnika w sugestywną podróż to roku 1968.Zadaję autor pytanie,po co cała ta wojna ? Komu ona służy ?
Czytając rozumiałem cały bezsens wojny w Wietnamie.Może nie do końca identyfikowałem się z bohaterami( nie to pokolenie),lecz książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

leonid | 2016-01-03
sowidyl | 2016-11-16