Karmazyny i żuliki czyli o zwierzętach dobrze i źle urodzonych

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
8 (18 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-05-12737-0
konie, wspomnienia
Amara_Nomad

Karmazyny i żuliki to tomik uroczych wspomnień, które po blisko sześćdziesięciu latach nadal zachwycają stylem, lekkością i dowcipem, a także szczerym i tak rzadkim u nas rozumnym umiłowaniem zwierząt. "Stosunek autora do koni jest fantastyczny, wzruszający, entuzjastyczny, nacechowany zdumiewającą intuicją, jaką tworzy wielka, niewyczerpana w swych zasobach miłość. Psy rozumie, bada,...

"Stosunek autora do koni jest fantastyczny, wzruszający, entuzjastyczny, nacechowany zdumiewającą intuicją, jaką tworzy wielka, niewyczerpana w swych zasobach miłość. Psy rozumie, bada, zgłębia, podpatruje - za końmi szaleje. Psom współczuje. W stosunku do koni jest żywiołowy, bohaterski, wymagający, nieubłagany - w stosunku do psów badawczy, współczujący, liryczny... Debiut Janowskiego, wyjątkowego znawcy zwierząt, wzbogaca literaturę o zwierzętach o przyczynek pełen świeżych, cennych wartości uczuciowych i obserwacyjnych..." Juliusz Kaden-Bandrowski

Zaskakująco urocza i zabawna książka mogąca rozśmieszyć nawet zatwardziałego ponuraka. Choc to może nie najlepsze porównanie, ale "Wszystkie stworzenia duże i małe" przy "Karmazynach..." jawią się niczym amatorszczyzna.
Niestety książka ma jedną kolosalną wadę. Dlaczego jest taka krótka??? :-))

bandziol20 | 2012-11-22
Przeczytana: 17 listopada 2012

wspaniała, ciepła książka o zwierzętach, głównie koniach (ale też paru psach), które autor ze znawstwem i - co tu dużo mówić - osobistą sympatią opisuje, dowiadujemy się z niej sporo o końskich charakterach i kaprysach, książka została przeze mnie przypadkiem znaleziona w odrzutach z lokalnej biblioteki; bonus to fajna opowieść o dwóch psotnikach : sroce Jakóbie i małpusie Pusku.

| 2014-12-10
| 2013-08-19