Okładka książki Tylko razem z córką

Tylko razem z córką

pamiętik
typ
papier
Kamulka84
7,42 (956 ocen i 79 opinii)

Opis książki

Amerykanka z Michigan Betty Mahmoody jest postacią autentyczną. 3 sierpnia 1984 roku przyjeżdża z córeczką i mężem na wakacje do Teheranu. W ciągu paru dni jej świat wali się w gruzy. "Nigdy nie opuścisz Iranu! Zostaniesz tu do śmierci" - słyszy. Jest Amerykanką wśród ludzi, którzy nienawidzą Amerykanów. Jest żoną fanatycznego Irańczyka, który traktuje ją jak niewolnicę. Jedyną nadzieją jest ucieczka. Byłaby możliwa, gdyby nie czteroletnia córeczka...

"Tylko razem z córką" jest światowym bestsellerem ostatnich lat. Miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie spowodowały, że książka trafiła do "Księgi rekordów Guinnessa".

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Marlena | 2013-06-01
Przeczytana: 1992 rok

Naprawdę świetna książka, "wyciskacz łez". Autentyczna historia kobiety, która poślubiła Irańczyka i wyjechała z nim na wakacje do jego rodzinnego kraju, tam została przez niego i jego rodzinę uwięziona . Szokujące sytuacje, zwyczaje i życie kobiet-niewolnic. Poruszająca opowieść o przygotowaniach i ucieczce. Wciąga i trzymająca w napięciu.

keys | 2013-03-14

Przypomniałam sobie, że to moja pierwsza przeczytana książka z serii na faktach. Wiem, że bardzo mi się spodobała dlatego postanowiłam wtedy sięgnąć po inne z tej tematyki. I tak rozpoczęły się moje poszukiwania literatury faktu. Niestety po czasie nastąpił przesyt. Ale może znowu pora poszukać czegoś ciekawego??

violabu-toczytam | 2013-01-30
Przeczytana: 1992 rok

"Tylko razem z córką" to niesamowita historia o matczynej miłości, o kobiecej sile i determinacji, o zawodzie w miłości.
Zakochana kobieta wyjeżdża na wakacje ze swym mężem, który jest lekarzem i ich małą córką do jego ojczystego kraju - Iranu. Mężczyzna ten był jakże inny od swych rodaków! Człowiek wykształcony, który poznał zasady współżycia społecznego w USA. Na miejscu w kraju muzułmańskim mąż bohaterki zmienia się, niestety. I to na tyle, że wraz ze swą rodziną staje się oprawcą dla Amerykanki. Właściwie pokazuje prawdziwe swe oblicze.
Książka jest obrazem życia kobiet w tradycji islamskiej. Świadoma obywatelka Zachodu wychowana w innej kulturze nie chce się nagiąć do nieludzkich zasad, wręcz nie chce dać się złamać, nie chce pozwolić odebrać swojej wolności osobistej i swego dziecka. Najbardziej zaskakuje, że książka napisana jest na podstawie prawdziwych przeżyć! Nie trzeba być matką, aby rozumieć ból kobiety i jej walkę o to, aby móc być "razem z córką" z dala od kraju, w który...

boziaczek | 2012-07-03

Niezwykle poruszająca i wciągająca powieść. Czytałam z zapartym tchem. Jest to opowieść o walce o to co jest w życiu matki najcenniejszego, o własne dziecko. Główna bohaterka dzięki swojej wytrwałości, sile i odwadze walczy z niesprawiedliwością. Wie, że nie może skazać córki na okropny los, który przygotowuje dla niej własny ojciec. Przepiękna opowieść.

zosia_bm | 2014-02-05

To była pierwsza pozycja książkowa na temat sytuacji kobiet, które wiążą się mężczyznami wyznania islamskiego. Bardzo mnie poruszyła. Wówczas moja wiedza na ten temat była bardzo mała. Bardzo wczuwałam się w sytuację bohaterki. Nie krytykowałam jej, ze była naiwna. Myślę, że i ona nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia. Obecnie mamy więcej informacji na temat roli kobiety w islamie, więcej się pisze, jest więcej przykładów. Minęło wiele,wiele lat od przeczytania.Próbowałam sobie przypomnieć tytuł i autorkę tej książki. Dzisiaj znalazłam w jednej z biblioteczek na "naszym" portalu.

Madi | 2013-06-16
Na półkach: Ulubione., Przeczytane, Posiadam

Bardzo piękna i wzruszająca powieść-czytałam ją dawno..dawno temu,ale do dziś ją pamiętam i na pewno zostanie w moim sercu na długo.
Pamiętam że długo jeszcze po przeczytaniu nie mogłam uwierzyć w prawdziwość tej historii, a była to pierwsza powieść z serii "Pisane przez życie".
Książka jest tak autentyczna i tak trzyma w napięciu,że nie można się od niej oderwać,a w scenie gdzie Betty ucieka z córeczką tak mocno trzymałam kciuki,że miałam odciski na rękach.
Polecam ją zawsze moim znajomym jako jedna z moich ulubionych książek.
Niedawno też oglądałam film,ale uważam ,że film nie odzwierciedla tylu emocji jakie towarzyszą czytając książkę.
Po prosty WSPANIAŁA!

Kamulka84 | 2010-04-17
Przeczytana: 2008 rok

Niezwykle wciągająca lektura - losy Amerykanki i jej córki, wywiezionych podstępem przez męża Araba do Iranu. Ukazuje nam niesamowitą siłę miłości macierzyńskiej i woli walki dla dziecka. Historia oparta na faktach - zapiera dech w piersiach, że gdzieś na świecie jeszcze dzieją się takie rzeczy.

Książka na faktach. Pamiętam ,że czytając ją dosłownie chwilami płakałam nad losem matki..........

Karolina | 2010-09-16
Na półkach: Podróże, Przeczytane
Przeczytana: 23 lipca 2010

Czytałam jednym tchem ponieważ książka:
a) to prawdziwa historia,
b) to opowieść kobiety, która musiała znaleźć w sobie siłę, aby walczyć z niesprawiedliwością i walczyć z wszystkimi o wolność,
c) porusza trudny i ciekawy temat małżeństw z muzułmanami.

Jednym słowem: wszystko, co może mnie w książce przyciągnąć i zafascynować.

Przyznam jednak, że pani Mahmoody w kilku miejscach bardzo mnie irytowała. Skoro wszystko Ci mówi, że Twój mąż może już zatrzymać Cię w Iranie na zawsze i jeśli masz przesłanki w rok przed wyjazdem, że nawraca się na tradycyjny islam to NIE JEDŹ Z NIM DO IRANU. Na litość Boską, czy to takie trudne? Teraz poważnie. Absolutnie nie mam zamiaru sugerować, że sama jest sobie winna, bo dostatecznie szybko nie wzięła nogi za pas! Po prostu odniosłam w kilku miejscach wrażenie, że pani Mahmoody ocenia, że "wiedziała, że tak będzie" - że miała uzasadnione obawy na długo przed wyjazdem do irańskiej rodziny męża. Jestem osobą, która nigdy nie zrobi niczego jeśli intuicja...

Dominika | 2014-07-22
Na półkach: WAKACJE 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2014

Jeśli dobrze pamiętam książka pod tytułem "Tylko razem z córką" była moją drugą książką , która została napisana na faktach.Podziwiam panią Betty Mahmoody za to że odważyła się napisać swoją historię .Książka ta jest jedną z nielicznych , które zmieniły mój punkt widzenia na świat o 180 stopni.Książkę tę można polecić nastolatce takiej jak ja , oraz innym kobietą które lubią poczytać "literaturę faktu". Serdecznie polecam ją każdemu .

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto