Ostatnia góra. Żyjąc z AIDS

The last mountain: Living with AIDS
83-85541-02-0
ostatnia, góra, choroba, AIDS
Ivyll

Wzruszająca historia mężczyzny chorego na AIDA i jego żony, którzy walkę z chorobą traktują jak ostatnie wyzwanie, górę, którą trzeba zdobyć.

źródło okładki: www.antykwariatnws.pl

Turniquet 92 | 2014-07-03

Przepiękna i autentyczna opowieść o miłości bez granic i o tym, że naprawdę dobrze patrzy się na drugiego człowieka tylko sercem.Autorka opowiada o swojej milosci do męża chorujacego na hemofile, który podczas zabiegu przetaczania krwi zostaje zakazony wirusem HIV. Pisarka opisuje ich codzienne zmaganie się z chorobą jako próbę sprawdzianu wierności Bogu Książka pokazuje, że jeśli naprawdę się kocha nie ma rzeczy niemożliwych.

Zainteresowanie życiem, a nade wszystko mądrością, jak z niego płynie, karzą mi sięgać po literaturę, którą pisze los zwykłych ludzi, takich jak ja, ponieważ tylko od autentycznych postaci jestem w stanie czerpać realne, gdyż już wypróbowane, wzorce, analizować podjęte decyzje i powzięte rozwiązania problemów. Dlatego właśnie sięgnęłam po tę książkę, i jej treścią nie zawiodłam się.
Fabuła stanowi opis życia, a także powolnego umierania głównego bohatera, który, nie z własnej winy, lecz w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, zostaje zarażony wirusem HIV.
Z postępującą chorobą żyje również jego małżonka, która z każdą chwilą staje się bohaterem ich małżeńskiej, wspólnej, trudnej - gdyż naznaczonej piętnem nieuleczalnego schorzenia - egzystencji.
Czytelnik przechodzi razem z głównym bohaterem i jego "drugą połową" przez wiele emocji i jest świadkiem zwykłych, ludzkich dylematów, które nie obce są każdemu z nas, lecz to wszystko przeżywają przy akompaniamencie trudnego,...

justi | 2012-04-21

Tej książki nie da się zapomnieć. Po wielu latach pamiętam ją dokładnie, emocje, które towarzyszyły mi w czasie czytania i wrażenia po zakończeniu.

koczowniczka | 2013-05-29
Przeczytana: 21 kwietnia 2013

"Ostatnia góra. Żyjąc z AIDS" to bardzo wzruszająca, ciekawa książka o Janie i jej chorym na AIDS mężu Philu. Phil w żaden sposób nie przyczynił się do złapania wirusa, po prostu od dziecka chorował na hemofilię, wiele razy robiono mu transfuzje krwi, przyjmował też lek o nazwie factor VIII i IX. Dawcami krwi, z której wytwarzano lek, często byli homoseksualiści i narkomani. Wirus HIV dostał się do organizmu Phila wraz z zarażonym lekiem.

Historia przedstawiona w "Ostatniej górze" wydarzyła się naprawdę. Jana Godfrey przy pomocy Merrilyn Williams opisała to, czego doświadczyła i co widziała. Poznajemy radość zakochanej kobiety, gdy Phil zgodził się zostać jej mężem, jej plany na przyszłość. W miarę przewracania kartek książki robi się coraz smutniej. Kobieta dowiaduje się, że u Phila wykryto wirusa HIV. Już nie ma mowy o tym, by mąż nosił ją i rozpieszczał. To ona dźwiga męża po schodach, biega między cierpiącym chorym a malutką córeczką. Swoje życie Jana Godfrey opisuje bez...

Wioluśka | 2011-09-01

wzrusza, wstrząsa porusza ciężki temat życia z ADIS

Klaudia | 2012-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

racja, nie da się jej zapomnieć! na koniec aż się popłakałam! ;))

Magdanna | 2011-07-28

wzruszająca ....