Requiem za słońce

Wydawnictwo: Mag
Requiem for the Sun
838900433X
fantasy, śpiew, muzyka, magia

Kontynuacja bestsellerowej trylogii Rapsodia. Rozpoczyna się trzy lata po zakończeniu "Przeznaczenia". Przyjaźń, która połączyła Pieśniarkę Rapsodię, Achmeda, byłego asasyna, a obecnie króla Bolgów, i gigantycznego sierżanta-majora, dociera do punktu kulminacyjnego w "Przeznaczeniu", grzmiącym crescendo tragedii, miłości i triumfu ludzkiego ducha nad kataklizmem zagrażającym całemu światu....

Kontynuacja bestsellerowej trylogii Rapsodia.
Rozpoczyna się trzy lata po zakończeniu "Przeznaczenia". Przyjaźń, która połączyła Pieśniarkę Rapsodię, Achmeda, byłego asasyna, a obecnie króla Bolgów, i gigantycznego sierżanta-majora, dociera do punktu kulminacyjnego w "Przeznaczeniu", grzmiącym crescendo tragedii, miłości i triumfu ludzkiego ducha nad kataklizmem zagrażającym całemu światu. Teraz, trzy lata później, w kraju panuje pokój. Ale na południu leży imperium, któremu po śmierci cesarzowej wdowy grozi rozpad. W powietrzu wisi krwawa wojna. Pojawia się również dawny prześladowca Rapsodii, od wieków uznawany za martwego, i zmusza ją do dokonania wyboru między nim a życiem jej i nienarodzonego jeszcze dziecka.

"Choć wyraźnie inspirowana teorią muzyki, folklorem nordyckim i celtyckim oraz utworami takich pisarzy jak: Tolkien, C.S. Lewis, Patricia A. McKillip, Anne McCaffrey i Palmer Brown, autorka, posługując się potoczystym stylem, kreśli jedyny w swoim rodzaju świat. W tej błyskotliwej symfonii wybornych szczegółów splatają się epickie mity, muzyka i magia, tworząc fugę o potężnym brzmieniu. Wielbicieli Haydon zasmuconych końcem trylogii może pocieszy fakt, że w historycznej sadze o Rapsodii jest jeszcze wiele niezbadanych epok, które czekają na wyczerpujący opis."

Elizabeth Haydon to pseudonim autorki doskonałej trylogii "Rapsodia". Sama pisarka mówi o sobie niewiele i nie podaje szczegółów autobiograficznych. "Rapsodia" rozgrywa się w świecie, na którego powstanie duży wpływ miały fascynacje Haydon antropologią, mitologią, religią, folklorem, a także nauką i technologią. Pracuje jako redaktorka w wydawnictwie edukacyjnym. Mieszka w stanie Nowy Jork.

źródło opisu: [Wydawnictwo Mag]

Nanik | 2015-10-08
Na półkach: 040 Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 02 października 2015

Kontynuacja niestety słabsza niż oryginalna trylogia :/

Mikołaj Ka | 2016-11-24
Weronika | 2016-09-23