Requiem za słońce

Okładka książki Requiem za słońce Elizabeth Haydon
Okładka książki Requiem za słońce
Elizabeth Haydon Wydawnictwo: Mag Cykl: Rapsodia (tom 4) fantasy, science fiction
Rapsodia (tom 4)
Requiem for the Sun
Mag
2003-02-01
2003-02-01
838900433X
Anna Reszka
fantasy śpiew muzyka magia

Czwarty tom cyklu Symfonia wieków. Po wszystkich bitwach, przygodach i próbach, Bajarka Rapsodia, król Bolgów Achmed i jego starszy sierżant Grunthor, są teraz w pokoju ze sobą i otaczającym ich światem. Achmed i Grunthor odbudowują niegdyś potężną cywilizację w ruinach Ylorc. Rapsodia i jej mąż Ashe, który jest po części człowiekiem, a po części smokiem, są tytularnymi władcami luźno zjednoczonego Sojuszu Cymrian. Żaden z nich nie widzi nadchodzących kłopotów, ale w powietrzu wisi krwawa wojna. Pojawia się również dawny prześladowca Rapsodii, od wieków uznawany za martwego, i zmusza ją do dokonania wyboru między nim a życiem jej i nienarodzonego jeszcze dziecka.
Elizabeth Haydon stworzyła fantastyczną opowieść, od której nie można się oderwać. Requiem za słońce jest pełne romansów, walk na miecze i czarów oraz politycznych przewrotów w świecie, w którym przez chwilę panował pokój. Stanowi również scenę dla przyszłych prac osadzonych w tym fantastycznym świecie, dotyczących Sojuszu Cymrian i rozpadu Imperium Sorbold.
Wykreowany świat jest spójny i oryginalny. Rasy, którymi zasiedlono świat odstają od sztampowego podziału na elfy, krasnoludy i ludzi - mamy tutaj do czynienia ze znacznie większą różnorodnością oraz dokładną genezą ich powstania. Jeśli lubicie sukcesywne odsłanianie kolejnych tajemnic, powiązań oraz przyczyn, książka Haydon stanie się dla Was pełną wrażeń podróżą.

Jedna z ulubionych książek przeczytanych w czasach szkolnych. Pełna zwrotów akcji opowieść, niesamowita przygoda.

Kontynuacja niestety słabsza niż oryginalna trylogia :/

Kontynuacja niestety słabsza niż oryginalna trylogia :/

• Chcę kupić
  • Romans

Dodaj cytat z książki Requiem za słońce