Mroczny Muzykant

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Dark Piper
83-86138-81-5
Umina

Powróciwszy po dziesięciu latach do domu Griss Lugard zastał Beltane stosunkowo mało zniszczoną po globalnej wojnie Czterech Sektorów. Jej mieszkańcy wciąż parają się badaniami nad mutowaniem zwierząt; dla prowadzenia takich właśnie badań planeta została kiedyś skolonizowana. Zniszczenie innych światów w Konfederacji nie ma dla ludzi z Belatane wielkiego znaczenia, tutaj wciąż panuje spokój i względny dobrobyt. Zapewne też dlatego nie zwracają uwagi na ostrzeżenia Lugarda przed kosmicznymi opryszkami, poruszającymi się bezkarnie w przestrzeni kosmicznej, w tej chwili przez nikogo nie strzeżonej. Z ich strony grozi Beltane straszliwe niebezpieczeństwo.

TheMoonAdi | 2014-07-23
Przeczytana: 16 marca 2014

Nie zraźcie się tytułem tej książki. Mi przywodził on na myśl wąsatego cygana z akordeonem, ale na szczęście spotkało mnie miłe zaskoczenie :)

Uwielbiam styl, jakim pani Andre Norton pisze swoje powieści. Jest dosyć prosty, miły w odbiorze i WYJĄTKOWO DOBRZE DZIAŁA NA WYOBRAŹNIĘ CZYTELNIKA.

"Mroczny Muzykant" to opowieść o wykorzystywanej niegdyś do celów naukowych planecie Beltane. Znajduje się na niej zaledwie kilka miast i parę stacji badawczych. Nie ma na niej wojen i całego tego syfu, który mamy na Ziemi. Pewnego dnia dolatuje do niej statek z weteranami po jakiejś międzygwiezdnej wojnie. Mówią oni, że ich świat został zniszczony i chcieliby rozpocząć nowe życie na Beltane. Otrzymują pozwolenie na lądowanie, ale wcale nie chcą dzielić się planetą z jej dotychczasowymi mieszkańcami. Postanawiają zabić ich wszystkich używając w tym celu śmiercionośnego wirusa, którego ofiarą stają się również oni sami. Tragedii unika jedynie grupka dzieci, które tytułowy Griss Lugard ocalił...

Tibora | 2015-09-16
Anna | 2015-03-01