A w Madrycie nadal znakomicie

Wydawnictwo: Historia i Sztuka
838546834X
felieton
imogeen

Niniejszy tom zawiera wybór felietonów autora z lat 2001-2005, które ukazywały się na łamach hiszpańskiego tygodnika "El Semanal". Ich poczytność nie ustępuje miejsca publikowanym przez autora powieściom. Uprawiany przez Revertego styl narracji - pełnej humoru, żywej, malowniczej, jego język - soczysty, nieraz ryzykownie dosadny, służy celnej charakterystyce bohaterów i wyrazistej ocenie problemów, wydarzeń oraz spraw, które leżą autorowi na sercu.

[Historia i Sztuka, 2006]

JoAnna | 2013-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2013

Publikacja ta daje świetny obraz Hiszpanii widzianej oczami autora. I równie świetny obraz Pereza-Reverte jako człowieka. Język jest barwny i giętki, daje pole do popisu naszej wyobraźni. Jednocześnie pisarz ukazuje nam swój kunszt i erudycję.

Momentami brakowało mi odpowiedniego odniesienia w przypisach. Jako Polacy jesteśmy zagnieżdżeni we własnej kulturze i atmosferze panującej w naszym kraju. Jednocześnie nie posiadamy takiej wiedzy na temat hiszpańskiego życia. Do tego felietony mają to do siebie, że po czasie tracą na aktualności, dlatego część może zostać niezrozumiana.

Poszukiwacz | 2011-09-25

Najlepsza publicystyka jaką czytałem, absolutnie genialne.

Piranka | 2012-12-30

Fantastyczne felietony. Nie lubię tego gatunku ale te mi się czytało idealnie. Zdecydowanie polecam.

Ruda | 2011-02-13

Również genialne. Tworzy całość z esejami "Życie jak w Madrycie". Zdecydowanie warto przeczytać.

Fragile | 2011-10-27

całkiem zabawne, lekkie felietony

Mikita | 2014-08-24

Szkoda ale nie umiałam znaleźć przyjemności w tej lekturze. Język za bardzo mnie zmęczył.

amalgosia6 | 2016-06-19
PaniMigotka | 2016-03-09