A w Madrycie nadal znakomicie

Okładka książki A w Madrycie nadal znakomicie
Arturo Pérez-Reverte Wydawnictwo: Historia i Sztuka Seria: Seria z piramidą publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Seria z piramidą
Historia i Sztuka
2006-01-01
2006-01-01
838546834X
felieton

więcej Więcej

Autor ma bardzo specyficzny styl - jeszcze nie spotkałem się z kimś, kto tak umiejętnie łączy rzucanie wulgaryzmami na prawo i lewo z odniesieniami do literatury antycznej. Pérez-Reverte używa tego specyficznego języka do jednoznacznego wyrażania swoich głęboko humanistycznych i wolnościowych poglądów i stawiania bezkompromisowych ocen otaczającego go świata.
Ta maniera w...

Szkoda ale nie umiałam znaleźć przyjemności w tej lekturze. Język za bardzo mnie zmęczył.

Na półkach: , , , ,

Publikacja ta daje świetny obraz Hiszpanii widzianej oczami autora. I równie świetny obraz Pereza-Reverte jako człowieka. Język jest barwny i giętki, daje pole do popisu naszej wyobraźni. Jednocześnie pisarz ukazuje nam swój kunszt i erudycję.

Momentami brakowało mi odpowiedniego odniesienia w przypisach. Jako Polacy jesteśmy zagnieżdżeni we własnej kulturze i atmosferze...

Fantastyczne felietony. Nie lubię tego gatunku ale te mi się czytało idealnie. Zdecydowanie polecam.

całkiem zabawne, lekkie felietony

Najlepsza publicystyka jaką czytałem, absolutnie genialne.

Również genialne. Tworzy całość z esejami "Życie jak w Madrycie". Zdecydowanie warto przeczytać.

• Hiszpania
  • 2012