Patrząc jak krwawisz. Saga Guns N' Roses

Wydawnictwo: Kagra
WATCH YOU BLEED - The Saga of GUNS N' ROSES
978-83-87598-38-9
Guns N' Roses, biografia,

Ta biografia przybliża życie każdego z członków zespołu, łącznie z nieprawdo-podobnymi wydarzeniami których doświadczył W. Axl Rose, największa gwiazda muzyki rockowej ówczesnego pokolenia. Uciekając przed policją w swoim rodzinnym mieście, Axl przybył do Los Angeles trafiając w sam środek ulicznej walki o dominację na scenie muzycznej takich gatunków jak post-punk, thrash metal, hair metal i glam. W roku 1988 płyta Guns N’ Roses Appetite For Destruction dotarła do 1 miejsca na liście Billboard, zamieniając zaniedbaną kulturę Sunset Strip w serce najpopularniejszej i najbardziej emocjonującej muzyki tamtych czasów.

Agata | 2012-05-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 kwietnia 2012

Guns N' Roses jest założonym w 1985 roku zespołem hardrockowym. Zapisali się na kartach historii jako najniebezpieczniejszy zespół świata, muzycy którzy u schyłku lat osiemdziesiąt uratowali rock n' rolla. Ich pierwszy album Appetite for Destruction sprzedał się w nakładzie przekraczającym 17 milionów kopii, ustanawiając najlepszy wynik debiutanckiej płyty wszech czasów. Jednak życie członków zespołu nie zawsze było przepełnione pasmem sukcesów, przypominało raczej balansowanie na lince zawieszonej sto metrów nad lądem.

Bill Bailey był nieznośnym dzieciakiem - nieposłusznym, krnąbrnym, doskonale znanym policji w jego rodzinnym Latayette. Już jako nastolatek nosił długie, rude włosy, a do tego skórzane spodnie i kowbojki. Miał niesamowity głos. Nie interesowała go szkoła, ani obchody zielonoświątkowców, których zagorzałym wyznawcom był jego ojczym, z którym nie dogadywał się najlepiej. Młody Bailey był przez niego bity za słuchanie zespołów takich jak Led Zeppelin czy Aerosmith,...

Mati | 2010-12-02
Przeczytana: październik 2010

Wariaci.

Headlong | 2011-10-02
Przeczytana: 2011 rok

Ci chłopcy to wariaci, ale za to ich kocham.
Książkę czyta się dobrze, czasem jak powieść, ale najgorsze jest to, że dobrze wiesz, jak się skończy, i to nie jest dobre zakończenie...

Mian | 2015-04-03
Przeczytana: 28 marca 2015

Jeśli ktoś mi jeszcze raz powie, że Gunsi są przereklamowani to pozna mój niepohamowany apetyt na destrukcję...

Guns N' Roses słucham od dawna i mam do nich ogromny sentyment, choćby nie wiem jak lanserskim zespołem byli. To od nich kilka ładnych lat temu zaczęła się moja przygoda z tego rodzaju muzyką. Ta kapela potrafi nieźle zawrócić w głowie, szczególnie jak trafi się na nich w czasie gdy szuka się cały czas swojego stylu i kończy podstawówkę(no bo przecież jakim to dorosłym się wtedy nie jest...) Całkiem idzie się wkręcić, fajne brzmienie, skrzek Axla, piątka przystojnych zakręconych kolesi, dla mnie to było coś nowego. Krążek Appetite For Destruction w tamtym czasie powalił mnie na kolana, wcześniej mało słuchałam muzyki, bo niewiele utworów mi podpasywało, po przesłuchaniu tej płyty wiedziałam, że TO JEST TO. Chciałam o nich wiedzieć jak najwięcej. I choć teraz słucham masę o wiele lepszych zespołów, to sentyment zawsze pozostaje.

O tej książce marzyłam od bardzo dawna,...

Kamil Oleksiewicz | 2013-10-11

Najniebezpieczniejszy zespół świata. Tym sloganem często określa się Guns N' Roses. I rzeczywiście, po przeczytaniu tejże biografii, trudno się z tym nie zgodzić. Przypadkowy sex, narkotyki oraz spóźnianie się na własne koncerty to chleb powszedni starych "guns'ów".

Książka, choć momentami pisana zbyt "formalnie" ukazuje wiele ciekawostek z życia każdego z poszczególnych członków zespołu. Zawiera fragmenty wywiadów z osobami ściśle związanymi z zespołem w czasie ich największej popularności.

Ale książka świetnie obrazuje też życie w Ameryce w latach 80-ych. Pokazuje dążenie do celu kilku niczym nie wyróżniających się chłopaków z przedmieść wielkich miast, prześladowanych przez rodziców, rówieśników, mających jedną wspólną pasję - rock and roll'a !!

Książka ta to obowiązkowa lektura dla każdego fana zespołu, naprawdę warta przeczytania. Polecam !!

Kuba | 2012-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Bardzo dobra, wciągająca i łatwo czytająca się pozycja. Od ponad 10 lat co jakiś czas zastanawiałem się jak oni "zrobili" takie dzieło jak "Appetite for Destruction"?
Książka w jakimś stopniu daje odpowiedź. Myślę, że każdy fan zespołu będzie zadowolony z lektury.

Agafija | 2013-02-12

fajnie się czyta, bo więcej w niej sensacji i plotek niż prawdy a coś takiego tworzy głównie legendę tej kapeli. Zapewne w tym wszystkim mniej jest prawdy niż fałszu, ale warto przeczytać ;)
Na razie przeczytałam tylko książkę z biblioteki, ale uwielbiam kolekcjonować biografię kapel i wykonawców, których lubię i muszę upolować te książkę. Będzie to jednak trudne, bo już drugie wydanie zostało wyprzedane i zostało mi tylko allegro

November-Rain | 2014-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2014

Dla fanów zespołu prawdziwa gratka,szczególnie dla tych,którzy rozpoczynają "przygodę" z Guns n' Roses :).
Zawiera wiele ciekawych informacji,przedstawia każdego członka zespołu ze szczegółami. Może za bardzo skupia się na Axlu,ale był frontmanem,więc to nic dziwnego.
Polecam :).

Zuzanna | 2016-11-20
Na półkach: Biografia, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2012

Historia całego zespołu zamknięta w jednej książce - fragmenty wywiadów, zdjęcia, historie z dzieciństwa i z czasów, kiedy powstawał zespół. Jedna z lepszych biografii jakie czytałam pod względem ilości zawartych informacji. Myślę, że spodoba się każdemu fanowi. Jak najbardziej polecam.

Alarice | 2012-07-21
Przeczytana: kwiecień 2012

Książka ciekawa, mi przede wszystkim pomogła "wciągnąć się" bardziej w historię zespołu, a mojej przyjaciółce (zagorzałej fance) przekonać mnie do nich. Myslę, że zawarte w niej informacje dają osobistą satysfakcję z tego, że wie się na temat tej grupy cos więcej, niż że grał w niej Slash, a Sweet Child to ich wielki hit. Całkiem fajne ciekawostki, czasami szokujące i nieco.. dziwne(patrz: przygody pana Adlera w wieku 13 lat; nie chcę robić spoilera, ale myslę że czytelnicy wiedzą, o co mi chodzi). Bardzo konkretny i pomagający zrozumieć późniejsze "odpały" Axla opis jego dzieciństwa oraz dorastania.
Osobiscie bardzo ucieszyłam się, że pojawiły się dosyć ciekawe informacje na temat pana Izzy'ego Stradlina, którego stałam się prawdziwą fanką i chylę czoła, bo jest prawdziwym artystą. Ogólnie, biografia pomogła mi trochę sklasyfikować członków zespołu, pousadzać w swojej głowie na konkretnych miejscach, personalnie ocenić i po prostu poznać. Wkładki ze zdjęciami genialne, strzępki...