Słodka jak miód

Honey Moon
83-241-0346-5
romans
Wanda

Szesnastoletnia Honey Moon z małego miasteczka w Karolinie Południowej jest sierotą. Wychowuje ją ciotka. Razem prowadzą niewielki lunapark, który lata świetności ma już za sobą. Honey postanawia zdobyć pieniądze na ratowanie wesołego miasteczka. Wyrusza do Hollywood, spróbować szczęścia w krainie snów, gdzie przecież spełniają się najskrytsze marzenia...

Kasiek | 2016-01-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Po książki tej autorki sięgam w ciemno. Znam jej twórczość na tyle, że wiem czego się spodziewać i jak dotąd się nie zawiodłam. Ta książka jednak wywołała we mnie mieszane uczucia, które zmieniały się w trakcie czytania. Były momenty, które wciągały, ale były też takie, które nudziły. Zastanawiałam się wówczas czy jej nie odłożyć. Dobrnęłam do zakończenia, a ono wynagrodziło mi te wszystkie chwile zwątpienia.
Autorka, jak zwykle, stworzyła postaci o nietuzinkowych charakterach, które nie tylko bawią i wzruszają, ale często też irytują. Skomplikowała życie głównej bohaterki, doświadczając ją na wielu życiowych frontach. Jednak jej postawa w niektórych sytuacjach, nie pozwala nam bezkrytycznie jej kibicować.
Fabuła jest dość ciekawa, akcja toczy się szybko. Wątków może nie ma zbyt wiele, ale te, które są, autorka dość szeroko rozbudowała. Zakończenie, mimo, iż od pewnego momentu jest do przewidzenia, wzrusza i pozostawia miłe wrażenie po lekturze.

Katarzyna | 2013-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2013

Honey Jane Moon... już sam zbitek jej imienia i nazwiska powinien kojarzyć się tylko z miłymi rzeczami. Nic jednak mylnego. Bo życie Honey nie rozpieszczało. Jako sześciolatka została sierotą i trafiła do ostatniej rodziny jaka jej została. Nie miała lekkiego życia i szybko nauczyła się jak o siebie zadbać. Książka zdaje się być podzielona na kilka okresów z życia głównej bohaterki. Dorastając zmienia się jej charakter pod wpływem wydarzeń, które znacząco wpływają na dalsze jej życie. Honey poznała smak miłości jak i cierpienia i straty. I każdy może pomyśleć czytając, że tylko krok dzieli ją od autodestrukcji...jednak Honey nigdy się nie poddaje. Bierze się z życiem za rogi i idzie dalej. nawet po stracie wielkiej miłości. Ale kto wie czy ta stracona miłośc była tą ostatnią? Prawdziwą i jedyną??? Wspaniała opowieść o wspaniałej kobiecie. Nie jest to tak typowy dla tej autorki romans, raczej powieść obyczajowa. Nie mniej jednak fantastycznie się czyta i po skończeniu napełnia...

gosiurka | 2014-11-08

Tą książka różni się od pozostałej twórczości Phillips. Skupiła się na charakterach głównych postaci, co jak i dlaczego. Fajnie pokazała różne oblicza miłości. Mimo, że książka nie ma "chichrających" momentów, warto ją przeczytać, bo pomimo złych doświadczeń głównych postaci, Słodka jak miód ma pozytywne przesłanie. Mam do zarzucenia tylko dwie rzeczy. Po pierwsze autorka za bardzo spieszyła się z zakończeniem, a wystarczy odrobinę zwolnić, kiedy uświadomili sobie swe uczucia..... Po drugie epilog tak przesłodzony, że......

aromancenovel | 2012-03-27

Honey poznajemy jako bardzo młodą dziewczynę. Poznajemy jej pierwszą miłość i pierwszy dojrzały związek. Upłyną lata zanim zwiąże się z głównym bohaterem więc typowy romans to częściowo dopiero drugi plan.

Agnieszka75 | 2014-10-28

Posiadam wszystkie książki tej autorki, jestem jej wielbicielką, uważam że pisze po prostu świetnie. Sama chciałabym pisać równie dobrze i z takim humorem! Polecam gorąco!

joasia89-89 | 2013-03-07

Bez rewelacji... raczej słodko- gorzka niz typowe sielankowe love story

Agnieszka | 2013-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2013

Dla osób, które chcą poczytać o czymś smutno-gorzkim.

Sakarya | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016

Jak dla mnie zbyt wiele zranionych duszyczek, jak na jedną powieść. No po prostu wyciskacz łez. Ocena "dobra" tylko ze względu na autorkę, której wcześniej czytane przeze mnie dzieła były przezabawne.

Deliatti | 2014-12-29
Na półkach: Chillout, Przeczytane

Nic szczególnego mimo iż inne powieści tej autorki baaardzo przypadły mi do gustu.

natali27 | 2016-11-19