Pocałunek ciemności

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Cykl: Meredith Gentry (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A Kiss of Shadows
magia, faerie, detektyw
ola161

Wejdź w ekscytujący, zmysłowy świat, świat przerażający i piękny zarazem, świat pełen niezwykłych nieśmiertelnych istot, którym niegdyś oddawano cześć jako bogom lub demonom. Pełen ziemskich rozkoszy i olśniewającej magii Pocałunek ciemności rzuci na ciebie hipnotyzujące zaklęcie. Nazywam się Meredith Gentry, ale rzecz jasna, nie jest to moje prawdziwe nazwisko. Nie odważę się go wyszeptać...

Nazywam się Meredith Gentry, ale rzecz jasna, nie jest to moje prawdziwe nazwisko. Nie odważę się go wyszeptać nawet po zmroku, z obawy, że może dotrzeć – niesione na skrzydłach wiatru – do uszu mojej ciotki, Królowej Powietrza i Ciemności. To ona zaprzysięgła moją śmierć.
Zbiegłam z Dworu Faerie trzy lata temu i od tej pory się ukrywam. Jako Merry Gentry pracuję w Agencji Detektywistycznej Greya, zajmującej się zjawiskami paranormalnymi oraz magią i tu mogę wykorzystać swoje nadprzyrodzone zdolności.

Byłam bardzo ostrożna – do czasu. Cienie znalazły mnie i chcą zabrać do domu. Ucieczka dobiegła końca. Walka jednak dopiero się rozpoczyna…

myślnik | 2013-06-12
Przeczytana: czerwiec 2012

Zanim pojawił się Grey ze swoim swobodnym podejściem do sprawy intymnych,królową rozwiązłości była Meredith.
Może niektórzy dostaną nieprzyjemnych dreszczy na samo wyrażenie"rozwiązłość"ale mogę zapewnić,że pani Hamilton zgrabnie to zatuszowała.
Swobodne podejście do tego kto z kim sypia,i w jakich ilościach zostało ładnie ubarwione,ubrane w rozsądną,poważna kieckę i już tak nie koli po oczach.
Fakt pozostaje jednak faktem - nie wiem,nie jestem w stanie się domyśleć,z kim będzie ta niska,kobieca sidhe?!
Mam nadzieję,ze zostanę zaskoczona na plus!
Mam nadzieję,że odejmie mi mowę!
I mam nadzieję,że pogodzę się z wyborem autorki!

Uważajcie!Otwierając tę książkę wkraczacie w mroczny,okrutny świat elfich intryg i podłości.
Krew!
Okrucieństwo!
Pożądanie,splatają się ze sobą,tworząc nierozerwalną część historii o Meredith Gentry prywatnym detektywie.

Meszuge | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014

Akcja powieści dzieje się mniej więcej współcześnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w której żyją obok siebie, we względnej równowadze, ludzie oraz różne istoty magiczne: elfy, skrzaty, trolle, bogowie i inne takie. Pojawiły się one w Ameryce w czasach prezydentury Jeffersona, ale nie wiadomo skąd i w jaki sposób. Stosunki między ludźmi, a istotami magicznymi reguluje specjalne Biuro Ewidencji Ludzi i Elfów.

Bohaterką powieści jest Meredith Gentry, księżniczka Dworu Faerie, która ukryła się wśród ludzi i podjęła pracę w Agencji Detektywistycznej Greya, uciekając od niecnych knowań swoich krewniaków. Po trzech latach jej incognito przestaje być tajemnicą i królowa Andais, razem z pokręconym synalkiem, sprowadza Meredith NicEssus z powrotem do kopców Faerie i składa propozycję nie do odrzucenia.

Niezłe czytadło, choć bez wielkich ambicji, ze sporą dawką erotyki, sprawiającej czasem wrażenie upchanej na siłę i bez wielkiej potrzeby.

iza161 | 2015-09-18
Przeczytana: 18 września 2015

Niestety nie kumam za co te dobre pkty ?
Erotyk w potwornym wydaniu,
''Ssalam jego penisa,ale nie odwazylam sie spojrzec do gory ''
Na gorze miedzy klatka piersiowa a tylkiem bylo kilkanascie macek jak u meduzy,wijace ,obslizgle,ochydne...
Kurcze i tak dzieje sie cala akcja , na seksie z dziwologami ;/
O feeee

Satis | 2014-07-31
Przeczytana: 08 lipca 2014

Meredith NicEssus jest księżniczką Krainy Faerie. Po tym jak jej ojciec został zamordowany nie ma kto się za nią wstawiać. Był on bratem królowej. Jednak jej rodzina jej nienawidzi, a zwłaszcza jej kuzyn Cel, który wiecznie wymyśla nowe zamachy na jej życie.
Meredith uciekła z dworu by zamieszkać pod przykrywką w Los Angeles. Znana teraz jako Merry Gentry pracuje w agencji detektywistycznej Jeremy'ego Grey'a.
Jednak po pewnym czasie królowa przysyła swoich ludzi po nią. Jak się okazuje wysłała dwie grupy. Grupę Sluagha do jej zabicia, ale także swojego najbardziej zaufanego strażnika żeby ją ochronił i zabrał z powrotem bezpiecznie do domu. Która grupa jest tą prawdziwą?
Gdy wróciła już z Doylem Ciemnością Królowej na dwór, ta składa jej niezwykłą ofertę.
Czy taka sytuacja będzie się podobać Meredith? Jakie korzyści czy też przykrości z niej wypłyną?

Wiedziałam że Laurell Hamilton jest niezwykłą autorką po przeczytaniu kilkunastu książek z serii "Anita Blake". Tamtą...

Będąc 20 latką trafiłam na książki L.Hamilton.. były to Grzeszne rozkosze a potem 2 następne tomy z Anitą Blake.
Tak spodobały mi się przygody pogromczyni wampirów że bez zastanowienia sięgnęłam również po tą pozycję. (gorzej bo kupiłam 2 część o tytule Pieszczota nocy ;/)
Niestety świat magii który przedstawia autorka wraz z bohaterką- Meredith Gentry jest mi zupełnie obcy i nie przypadł do gustu.
Zupełny brak realizmu (chociaż w tych okolicznościach nie mogło być inaczej bo to ksiażka o magicznych istotach) przeplatany opisami jak w pornola (moja koleżanka nazwałaby to paranormal romance :D)sprawił że zawiodłam się na książce stąd tak niska ocena.
Jak Cykl o Anicie Blake polecam tak tej lektury niestety nie.

Alexandra | 2015-08-31
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Meredith po zmienionym nazwiskiem ukrywa się, pracując w Agencji Detektywistycznej. Trzy lata temu uciekła z Domu Faerie, jednocześnie ze swojego rodzinnego domu. Ukrywa się przed Królową, która zarazem jest jej ciotką. Czuła się bezpiecznie aż do dnia gdy do Agencji zgłosiły się dwie kobiety potrzebujące pomocy. Meredith podejmuję się zadania przez co naraża się na niebezpieczeństwo. Bowiem Królowa teraz wie gdzie się ukrywa. Podczas próby ucieczki dochodzi do komplikacji. Dalsze losy kobiety już są bardziej dramatyczne. Książka sama w sobie jest przyjemna dla czytelnika. Autorka chciała wprowadzić nas w świat magii i istot o których nawet człowiekowi się nie śniło. Umiejscowiła całą akcję w teraźniejszym świecie, tak że świat magii i świat ludzi łączy się ze sobą. Żaden człowiek nawet nie podejrzewa, że może mieszkać przez ścianę z trollem czy goblinem. Jedynym minusem dla mnie jako dla czytelniczki jest to jak są opisane te stwory z jej świata, za dużo opisów, nie kiedy zbyt...

MocnoSubiektywna | 2014-11-08

W erotykach mam małe doświadczenie, w fantastyce o wiele większe, jednak w erotykach fantastycznych doświadczenie mam zerowe. No chyba, że można do tego podciągnąć parę tomów Sagi o Ludziach Lodu które kiedyś w tajemnicy przeczytałam. Dlatego czytanie „Pocałunku ciemności”, pierwszej części cyklu o Meredith Gentry a właściwie Meredith NicEssus, to dla mnie zupełna nowość. W Polsce zostały wydane do tej pory cztery z

Meredith od trzech lat ucieka od swojej rodziny i przeszłości. Udając człowieka, ukrywa się by chociaż spróbować żyć w miarę normalnie. Przeznaczenia jednak nie da się oszukać, pewnego dnia przeszłość czająca się za rogiem dopada Meredith i ta musi przestać oszukiwać samą siebie. Królowa Powietrza i Ciemności, Pani Unseelie, Królowa Elfów a osobiści ciotka Meredith w końcu ją dopadła i nakazuje jej powrót do domu. Czyha tam na nią więcej niebezpieczeństw niż obawiała się na początku, a co może być gorszego od śmierci?

Przyznam się szczerze- na początku nie byłam...

barwinka | 2013-03-04
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Na książki tej autorki natrafiłam przez przypadek w czasach studenckich. Było to jeszcze przed czasami "Zmierzchu" i całej kontynuacji tego gatunku. Przed "Pięćdziesięcioma twarzami Grey'a" i całą masą podobnych erotycznych powieści. I dlatego mnie do siebie przyciągnęła. Pamiętam że kilka lat temu czytałam ją z wypiekami na twarzy. Nie tak dawno zrobiłam sobie powtórkę z rozrywki chcąc się przekonać, czy nadal będzie mi się tak samo podobać. Niestety zawiodłam się na niej. Byłam zniechęcona. I momentami znudzona. Ale od początku.

Świat który przedstawia autorka odbiega od tego który znamy, mieszkają w nim przeróżne istoty, oprócz ludzi bardzo łatwo znaleźć można magiczne stworzenia. Meredith Gentry pracuje w agencji detektywistycznej, tak naprawdę jest jednak zbiegiem. Uciekła z Krainy Feaire, gdyż jej bliscy od dawna pragną ją uśmiercić. Szczególnie niebezpiecznie bywa po zmroku, bo wystarczy jedno niewłaściwe słowo, żeby ciotka odnalazła ślad kobiety. Kiedy jednak do agencji...

mak1515 | 2015-11-11
Przeczytana: 01 listopada 2015

Niesamowita książka. Wciągająca, pełna intryg, zabawna.
Sidhe istnieją i wszyscy o tym wiedzą, są oni celebrytami. Świat przedstawiony w książce jest niezwykły. Zazwyczaj nie podobają mi się książki z wątkiem Sidhe, intrygi zazwyczaj są banalne, akcja przewidywalna itd. Na tę książkę natknęłam się przez przypadek, czytałam już inne książki tej autorki i tylko ze względu na to, że tamte mi się podobały postanowiłam przeczytać "Pocałunek ciemności". Muszę przyznać, że to była jedna z moich najlepszych decyzji. Jest to jedna z najlepiej napisanych książek. Już się nie mogę doczekać by przeczytać kolejne części.
Uwaga książka zawiera cięty język, erotyczne sceny i dużą ilość tajemnic :D

Monika Szulc | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Meredith Gentrty uciekła z dworu Faerie, by zachować życie. Od trzech lat ukrywa się i pracuje, jako prywatny detektyw, lecz sprawa, nad którą pracuję przyczynia się do ujawnienia jej prawdziwej tożsamości. Jest Księżniczką Meredith NicEssus, a jej ciotka, Królowa Powierza i Ciemności bardzo czegoś od niej chce. Merry nie ma wyboru i musi wrócić na dwór, a tam czekają na nią intrygi, zasadzki i bezwzględna Królowa.

Laurell K. Hamilton jest znana z kultowej wampirycznej serii o Anicie Black, „Pocałunek ciemności” rozpoczyna kolejny, równie znakomity cykl o Meredith Gentry. Nie spotkacie tu wampirów i wilkołaków, tylko istoty obdarzone prawdziwą, nieposkromioną magią.

Książka rozpoczęła się bardzo mocno. Od początku wnikamy w pozornie uporządkowane życie Merry. Jest detektywem i ma chłopaka. Seks od pierwszych stron dosłownie emanuję z tej książki. Nie jestem przyzwyczajona do tak szybkiego rozwoju życia erotycznego bohaterów. Kobieta jest bardzo otwarta na seks, a niektóre...