Dożywotni kochankowie. Tajemnica udanego związku

Wydawnictwo: Świat Książki
83-247-0127-3
poradniki
Monika Monia

Nie ma idealnej recepty na „dożywotnio szczęśliwą parę”, ale istnieją zasady, których zrozumienie pomaga uniknąć w związku wielu błędów. Autor – psycholog i stały felietonista „Pani” – w przystępny i ciekawy sposób porusza najważniejsze problemy, składające się na nasze wspólne życie. Wśród tematów: granice wierności, meandry pożądania, wojna na słowa, potrzeba uwodzenia, blizna rozstania i ... obrona teściowej. "Udany związek zależy od dwóch rzeczy: od znalezienia właściwej osoby i od bycia właściwą osobą” – pisze Pietucha. Czy jesteś nią dla swego partnera?

źródło opisu: http://www.literacka.pl/dozywotni-kochankowie-p-31391.html

źródło okładki: http://www.literacka.pl/dozywotni-kochankowie-p-31391.html

Nell | 2019-09-14

Czytałam tą książkę kilka czy kilkanaście lat temu i tak we mnie utkwiła, że postanowiłam przeczytać ją znów.
Jest bardzo prokobieca, co szczególnie fajne, gdy autorem jest mężczyzna. Napisana bardzo przystępnym językiem, ale też bardzo mądra.
Czytając ją ponownie po tylu latach miałam jednak wrażenie, że nieco się zestarzała - nie pod względem treści - bo ludzie zawsze byli i są tacy sami - ale pod względem stylu; być może dziś napisana byłaby trochę inaczej.
Gdybym wystawiała jej ocenę po pierwszym przeczytaniu pewnie dałabym jej 10 gwiazdek; dzisiaj, nieco z sentymentu, daję 7.

stochmial | 2018-08-02
Przeczytana: 2015 rok

Spojrzenie na związek z punktu widzenia psychologii wraz z garścią porad jak się nie rozczarować

dziewczynawilk | 2018-05-14
Przeczytana: styczeń 2018

Świetny i ciekawy poradnik o relacjach damsko-męskich. Jeśli gdzieś znajdę to koniecznie kupię do domowej biblioteczki.

Izabel | 2017-03-09
Przeczytana: marzec 2017

Książka powiela wiele stereotypów. Owszem zdarzają się lepsze momenty ale jest tu też wiele kompletnych bzdur.

Fragile | 2012-03-22

truizmy

JUTka_OL | 2011-06-07

BArdzo fajna, rzeczowa i mądra książeczka! A przzy okazji można się obsmiać czasem;)