Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Autorskie
83-922240-7-8
Gry, zabawy, małżeństwo
poradniki
Ag2S

"Mamy już za sobą jedną książkę - "Związki i rozwiązki miłosne" i na tych kartkach często do niej nawiązujemy. Ja w sposób nieuporządkowany. Andrzej co prawda próbował raz na jakiś czas protestować i krzyczeć na mnie, ale na ogół wspólnie dochodziliśmy do wniosku, że jak tu porządkować cokolwiek? Jeśli o grach w związkach, to i o uczuciach, jak o uczuciach, to i o ich braku, jak o ich braku, to i o powodach, jak o powodach to i o grach, i tak w kółko Macieju". - Katarzyna Grochola
" Pisanie książek z Katarzyną Grocholą jest w zasadzie niemożliwe. Stąd brak porządku, niezliczone dygresje, próby przyłapania tematu na gorącym uczynku, złapania go w sieci, z których nieustannie się wymykał. Ratowała mnie głęboka wiara w czytelnika: on dobrze wie, czuje, co jest ważne i niebezpieczne w grach związkowych, bo być może boryka się z tymi problemami od lat". - Andrzej Wiśniewski

Agata | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Nie czytam prozy Grocholi. Po tę książkę sięgnęłam, gdyż jest to książka - wywiad. Pisarka rozmawia ze znanym i świetnym terapeutą, który zajmuje się terapią par. Ta książka wiele wyjaśnia na temat zawiłości relacji damsko - męskich. Wiśniewski nie mądrzy się. Teorie podpiera ciekawymi przykładami, które zna nie tylko z gabinetu, ale i z własnego życia. Jest tu i o seksie i o kumulowaniu negatywnych emocji i o sekretnym języku par. To nie jest podręcznik terapeutyczny, który czytać powinny osoby z problemami w związku. To jest podręcznik dla każdego, ukazujący całe spectrum gier i zabaw, jakie ludzie prowadzą ze sobą świadomie i nie i tego, jakie efekty te gry mogą obojgu ludziom przynieść. Ta książka to także okazja do spojrzenia na siebie z dystansu. Zachęcam do lektury każdego. Przyznam, że wiele - co ciekawszych fragmentów czytałam mojemu mężczyźnie, a on - choć na nazwisko Grochola dostaje zwykle wysypki - słuchał, kiwał głową i na koniec obiecał, że przeczyta całość. I niech...

Magdalna Ruta | 2014-06-08
Przeczytana: 03 maja 2014

Ta książka ( tak jak zarówno pierwsza część ) stała się moją "Biblią Psychologiczną". Lekka, dowcipna, trafiająca w sedno lektura. Pozbawia złudzeń i idealizowania związków, co moim zdaniem ułatwia relację. Polecam!

augustynka1607 | 2011-10-26
Przeczytana: 15 września 2011

Chciałabym wam przedstawić książkę autorstwa Katarzyny Grocholi i Andrzeja Wiśniewskiego, pt. ,,Gry i zabawy małżeńskie i pozamałżeńskie”. Jest to już druga wspólna publikacja tych autorów, pierwsza to ,,Związki i rozwiązki małżeńskie”. Trudno jest jednoznacznie określić rodzaj literatury, do której można by zaliczyć tę książkę. Stanowi ona bowiem niezwykłą pozycję, której nie da się zaszufladkować. Ten swoisty poradnik małżeński stworzony jest na zasadzie bardzo przystępnego dialogu prowadzonego przez autorów. Rozmówcy oscylując wśród tematów relacji małżeńskich, a nawet pozamałżeńskich, poruszają sprawy, które są dla nas – czytelników często bardzo bliskie, czasami wręcz intymne, ale zarazem prawdziwe. W trakcie lektury odnosi się wrażenie, jakby autorzy dobrze nas znali. Czytając tę książkę ma się wrażenie uczestniczenia w tej żywej i czasem zaciętej dyskusji. Jednocześnie cała rozmowa przebiega w ciepłej, życzliwej atmosferze, którą tworzą rozmówcy – autorzy tej publikacji....

Książka -poradnik ma formę dialogu czy też wywiadu o związkach.Nie utkwiła mi w pamięci i chyba nic z niej nie wyniosłam .Może jestem uprzedzona ponieważ jakoś nie przepadam za poradnikami.Polecam jednak bo może ktoś odnajdzie coś dla siebie.

evita | 2012-06-04
Przeczytana: 15 maja 2012

niezła książka. fajnie się czyta. dużo wnosi do niej pan Wiśniewski. ta książkę Grocholi można ewentualnie polecić.

Riao | 2010-12-29

dla mnie jedna z gorszych ksiazek....mimo tego ze sympatią darze obu autorów to tą książke czyta sie ciezko.

Agata | 2011-02-13
Przeczytana: 2009 rok

Fajne, lekkie, czasem pozostawia zgage....

MissZebra | 2012-07-21
Przeczytana: lipiec 2012

Pan Wiśniewski bardzo ciekawie się wypowiada. Nieraz przedstawia taki punkt widzenia drugiej strony, który ta pierwsza nie bierze pod uwagę. Czyli - w skrócie - otwiera oczy na pewne sprawy. Dlatego naprawdę warto ją przeczytać.
Tylko jedna wielka prośba - przy pisaniu następnej książki prosimy (my, czytelnicy, bo to nie jest tylko moja opinia :-) - o PRAWDZIWY PODZIAŁ na rozdziały. Z tytułami tematów tych rozdziałów.

madzik | 2012-01-20
Przeczytana: styczeń 2012

podobala mnie sie ;) faktycznie mozna wiele z niej przypisac do swojego zwiazku, do relacji mezczyzna-kobieta.. no ja po przeczytaniu zasnatawiam sie nad terapia ;) i dziwie sie, ze nie tylko ja mam takie problemy w malzenstei ;) oczywiscie nie wszystkie, ale np wykonywanie podstawowych czynnosci domowych ;)

Anka | 2014-05-03
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo inteligenty dialog ciekawego duetu.
Profesor i pisarka w rozmowach o tym, wokół czego nasze życie - świat! się kręci. O związkach w nieco literacki sposób - warto przeczytać.