Instrukcja Samo(Obsługi) Człowieka

Wydawnictwo: Czarna Owca
9788375542035
poradniki
soulcatcher

O tym jak żyć, co robić, by być sobą w pełni, jak zachować zdrowie, dobrze jeść i właściwie odpoczywać – pyta m.in. psychologów, prawników, biznesmenów i lekarzy. Książka dla ludzi, których nie zadawalają powierzchowne rady, ale ciągle szukają prawdy o sobie i świecie.

źródło opisu: okładka

Beatriz_Aguilar | 2014-05-13
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Tytuł całej książki oraz tytuły poszczególnych rozdziałów i podrozdziałów sugerują, że "Instrukcja (samo)obsługi człowieka" to kolejny poradnik z chwytliwymi i "niezawodnymi" radami z rodzaju jak odnaleźć własne szczęście, jak osiągnąć sukces i satysfakcję w życiu zawodowym i osobistym, itp. itd...

Nic bardziej mylnego! W swoim wydawnictwie Grażyna Dobroń zaserwowała krótkie miniwywiady znane doskonale każdemu słuchaczowi radiowej Trójki. Zamiast zbioru pięknych i górnolotnych porad, o których łatwo się pisze i czyta, a które ciężko wprowadzić w życie, mamy garść inspirujących historii i wypowiedzi skłaniających do krótkiej refleksji.

Pozycja idealna do czytania jeśli ma się wolne 10 minut - dawkowanie "Instrukcji (samo)obsługi człowieka" w małych ilościach skłania do chwilowego zatrzymania się w codziennej gonitwie i zastanowienia się. Krótko mówiąc - całkiem przyjemna lektura.

Piotr | 2013-12-26

Seria krótkich mikrowywiadów z ludźmi. Ludźmi pokazującymi poziom świadomości, poziom spojrzenia na element wszechświata zwany: "życiem człowieka". To fantastyczne jak wiele jest spojrzeń, które zbiegają się razem w jednym punkcie. Ta książka pokazuje jak wiele można się nauczyć od każdego napotkanego na swojej drodze człowieka. Jak fantastyczne wnioski wypływają z najdziwniejszych ludzkich doświadczeń.
Książka pozwala zyskać niesamowity zarys spektrum spojrzenia na człowieka. Można sobie uświadomić jak niewiele wiemy ze swojego punktu widzenia, a jednocześnie jak wiele ta wiedza znaczy w kolektywnym rozrachunku.
Pokazuje również jak proste są życiowe prawdy. Jak blisko jesteśmy tak poszukiwanego przez wszystkich szczęścia. I jak często wieszamy to szczęście na kijku o włos od siebie, zamiast po prostu chwycić je w ręce i cieszyć się nim tu i teraz.
Samoobsługa siebie. Samoświadomość istnienia, współistnienia.
Mam nadzieję, że trend poszukiwania rozwoju świadomości człowieczeństwa...

DreamFly | 2015-05-11
Przeczytana: 08 maja 2015

Książka zawiera opinie z wielu dziedzin dotyczących zdrowia.
Wszystko w porządku, ale stanowczo za mało konkretów.

Kasia | 2011-05-08
Przeczytana: 08 maja 2011

Wygląda jak poradnik, ale to raczej zbiór wywiadów z ludźmi, którzy zawodowo zajmują się ludźmi. Mi się podobał.

5000lib | 2016-05-01
Delilah | 2015-07-05