Ty jeszcze nie wiesz

Eager to please
83-7311-754-7
zemsta, sensacja, kryminał
Poetyka

Przez dwanaście długich lat Rachel Beckett przebywała w więzieniu za zamordowanie swego męża Martina, choć uparcie powtarzała, że jest niewinna. Przez dwanaście długich lat nie miała kontaktu ze swoją jedyną córką Amy. Zwolniona warunkowo, samotna, na nowo ucząca się świata, pozbawiona miłości córki, która oświadcza, że nigdy więcej nie chce jej widzieć - po prostu musi się zemścić na...

Przez dwanaście długich lat nie miała kontaktu ze swoją jedyną córką Amy. Zwolniona warunkowo, samotna, na nowo ucząca się świata, pozbawiona miłości córki, która oświadcza, że nigdy więcej nie chce jej widzieć - po prostu musi się zemścić na człowieku, który zniszczył jej życie. I dobrze wie, jak to zrobić...

[Świat Książki]

Pierwszy raz przeczytałam książkę z takiego gatunku i byłam mile zaskoczona. Książka naprawdę mnie wciągnęła, przeczytałam ją chyba w dwa czy trzy dni.
Głowna bohaterka spędziła wiele lat w więzieniu, za przestępstwo, którego (jak twierdzi) nie popełniła. Niesamowite było to wyczekiwanie, aż w końcu dowiemy się co naprawdę wydarzyło się te kilkanaście lat temu.
A zakończenie... No cóż, kompletnie się nie spodziewałam tak dobrego rozegrania. ;)

PozeraczGrzechow | 2016-10-03
Przeczytana: 01 października 2016

Rachel Beckett zostaje skazana na dożywocie za zabójstwo swojego męża. Ale czy słusznie? Kobieta twierdzi, że jest niewinna. Po dwunastu latach spędzonych w więzieniu udaje jej się uzyskać zwolnienie warunkowe. Jednak nic już nie jest takie jak dawniej. Wszędzie ciąży nad nią piętno morderczyni. Jedyna córka nie chce mieć z nią nic wspólnego. Rachel żyje jedynie dla zemsty na człowieku, który zrujnował jej świat. I robi to bezbłędnie.
Powieść z początku nie do końca do mnoe przemawiała, nie mogłam się wciągnąć. W momencie, gdy główna bohaterka zaczęła realizować swój plan i wkraczać w życie mężczyzny, który ją wrobił, akcja nabrała tempa. Książkę Julie Parsons uznaję za psychologiczno-kryminalny kawał przyzwoitej roboty.

violabu Toczytam | 2013-01-26
Przeczytana: 2005 rok

Książka p.t. "Ty jeszcze nie wiesz" to dobry kryminał o tym, jak kobieta potrafi pomścić doznane krzywdy.

mika_95 | 2015-05-22

Książka rewelacyjna. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Bardzo ciekawa.

Rose92 | 2011-03-21
Przeczytana: 20 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

z początku nie bardzo mnie zaciekawiła historia kobiety skazanej na dożywocie za zabicie męża. jednakże w połowie książki zaczęła dziać się akcja i nie do końca było wiadomo jak potoczą się losy głównej bohaterki. dramat przeplatany z kryminałem oraz sensacją okazał się strzałem w dziesiątkę

Paulina094 | 2014-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Czuję niedosyt. Książka jest zdecydowanie za krótka, brakuje mi zagłębienia się w psychikę bohaterów, pogłębienia wątków postaci, wydarzeń Sam pomysł historii nie był zły, zemsta skrzywdzonej kobiety, wyrównanie rachunków z przeszłości. Jednak autor nie pozwoli nam przyzwyczaić się do akcji, bo zanim to nastąpi my dosterzemy do ostatniej strony.

Dortek | 2014-02-28
Przeczytana: 2005 rok

Jedna z ciekawszych książek jakie przeczytałam w sensie tematu. Styl pisarski dość ciężki, a może to tylko sposób tłumaczenia?

malgosinka | 2013-09-11

Majstersztyk. Dla mnie bomba:) Autorka wyczerpała temat, wycisnęła ile się dało. Świetne opisy, fajne tło. Mnóstwo nieprzesadzonych szczegółów, które nie zanudzają czytelnika. Mój klimat.

karola | 2013-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2013

Historia Rachel, kobiety niesłusznie skazanej za zabójstwo męża, skazanej na dożywocie... która spędziła w więzieniu 12 lat, aż w końcu po wyjściu na zwolnienie warunkowe postanawia dokonać zemsty na człowieku, który zniszczył jej życie. Hmm. Na początku książka ciągnie się niemiłosiernie i aż się chce przerzucić kilka stron szybciej, żeby dojść do momentu, kiedy akcja się rozwinie. Ale jak tu przerzucić strony audio? I to tak, żeby nie przegapić czegoś ważnego... Odsłuchałam więc całości, nawet tej ciągnącej się jak mleczno-toffi krówka ciągutka. Początek zatem jest ciężki, powolny, ale dzięki temu czytelnik przyzwyczaja się do stylu autorki. Dalej jest lepiej. Kiedy Rachel już wychodzi z więzienia, akcja zaczyna się rozkręcać, powoli, bo powoli, trochę też irytuje zgrywanie przez bohaterkę taniej, słodkiej i przede wszystkim naiwnej idiotki, ale trzeba wierzyć, że jest w tym wyższy cel. (I jest). Trochę mi przeszkadzał styl prowadzenia narracji. Wspomnienia przeplatające się z...

Fragile | 2013-09-21
Przeczytana: 21 września 2013

Za dużo nic nie wnoszących wątków, które miały chyba tylko zwiększyć objętość. Byłaby zdecydowanie lepsza (a już myślałam że czytam drugiego J. Archera) gdyby pozostawić tylko wątek zemsty