Ty jeszcze nie wiesz

Okładka książki Ty jeszcze nie wiesz Julie Parsons
Okładka książki Ty jeszcze nie wiesz
Julie Parsons Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
Eager to please
Świat Książki
2000-01-01
2000-01-01
83-7311-754-7
Anna Dobrzańska-Gadowska
zemsta sensacja kryminał

Pomimo tego, że książka jest dosyć krótka to czytanie jej wydawało się długie, bez płynięcia przez kolejne strony.

W trakcie jednego rozdziału autorka w kolejnym akapicie była już w innym miejscu w czasie, opisując wydarzenia, które nie były kontynuacją opisu zdanie wyżej, przez co można było pogubić się w umiejscowieniu w fabule.

W mojej opinii zbyt wielu bohaterów drugoplanowych, którzy z czasem stawali się niemal równi głównej bohaterce, ze swoimi problemami, co wpływało na zachwianie dynamiki i podążanie tropem Rachel.

W mojej opinii zbyt wielu bohaterów...

Rachel Beckett spędza dwanaście lat w więzieniu za zamordowanie własnego męża. Od początku postawienia zarzutów nie przyznaje się do winy, jednak wszystkie poszlaki wskazują właśnie na nią.
Podczas odsiadywania wyroku układa plan, który ma pogrążyć prawdziwego sprawcę. Czy się powiedzie? Miała bardzo dużo czasu, by dopracować każdy szczegół....

Jest to jedna z lepszych powieści kryminalnych, jakie miałam okazję ostatnio przeczytać. Julie Parson łączy w niej wiele wątków, które wydają się w ogóle nie związane z główną historią, na końcu jednak okazuje się, że każdy był elementem skomplikowanej układanki.

Jest to jedna z lepszych...

Rachel Beckett zostaje skazana na dożywocie za zabójstwo swojego męża. Ale czy słusznie? Kobieta twierdzi, że jest niewinna. Po dwunastu latach spędzonych w więzieniu udaje jej się uzyskać zwolnienie warunkowe. Jednak nic już nie jest takie jak dawniej. Wszędzie ciąży nad nią piętno morderczyni. Jedyna córka nie chce mieć z nią nic wspólnego. Rachel żyje jedynie dla zemsty na człowieku, który zrujnował jej świat. I robi to bezbłędnie.
Powieść z początku nie do końca do mnoe przemawiała, nie mogłam się wciągnąć. W momencie, gdy główna bohaterka zaczęła realizować swój plan i wkraczać w życie mężczyzny, który ją wrobił, akcja nabrała tempa. Książkę Julie Parsons uznaję za psychologiczno-kryminalny kawał przyzwoitej roboty.

Pierwszy raz przeczytałam książkę z takiego gatunku i byłam mile zaskoczona. Książka naprawdę mnie wciągnęła, przeczytałam ją chyba w dwa czy trzy dni.
Głowna bohaterka spędziła wiele lat w więzieniu, za przestępstwo, którego (jak twierdzi) nie popełniła. Niesamowite było to wyczekiwanie, aż w końcu dowiemy się co naprawdę wydarzyło się te kilkanaście lat temu.
A zakończenie... No cóż, kompletnie się nie spodziewałam tak dobrego rozegrania. ;)

A...

Czuję niedosyt. Książka jest zdecydowanie za krótka, brakuje mi zagłębienia się w psychikę bohaterów, pogłębienia wątków postaci, wydarzeń Sam pomysł historii nie był zły, zemsta skrzywdzonej kobiety, wyrównanie rachunków z przeszłości. Jednak autor nie pozwoli nam przyzwyczaić się do akcji, bo zanim to nastąpi my dosterzemy do ostatniej strony.

Za dużo nic nie wnoszących wątków, które miały chyba tylko zwiększyć objętość. Byłaby zdecydowanie lepsza (a już myślałam że czytam drugiego J. Archera) gdyby pozostawić tylko wątek zemsty

Majstersztyk. Dla mnie bomba:) Autorka wyczerpała temat, wycisnęła ile się dało. Świetne opisy, fajne tło. Mnóstwo nieprzesadzonych szczegółów, które nie zanudzają czytelnika. Mój klimat.

Jedna z ciekawszych książek jakie przeczytałam w sensie tematu. Styl pisarski dość ciężki, a może to tylko sposób tłumaczenia?

Książka rewelacyjna. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Bardzo ciekawa.

Książka rewelacyjna. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Bardzo ciekawa.

Książka super, wciągająca, ciekawa, trzymająca w napięciu ,a przede wszystkim nieprzewidywalna.
Polecam :)

Polecam :)

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał/Thriller/Sensacja
  • 2010
  • 2009
  • Dramat/Obyczajowa

Dodaj cytat z książki Ty jeszcze nie wiesz