W matni

Tłumaczenie: Tomasz Lem
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na Celowniku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Detour
matnia james siegel

Gdy z powodu braku dziecka małżeństwo Paula i Joanny zaczyna się rozpadać i nie pomaga medycyna, decydują się na adopcję. Niestety, amerykańskie instytucje każą im czekać kilka lat. Wyjeżdżają więc do Kolumbii, by zaadoptować dziewczynkę z tamtejszego sierocińca. Pewnego popołudnia na chwilę opuszczają hotelowy pokój, pozostawiając dziecko pod opieką niani. Kiedy wracają, coś jest nie tak... dziewczynka jest jakaś inna... I nagle wszystko, co dla Paula najdroższe, znajduje się w niebezpieczeństwie.

rozoowa | 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Tak, że szybko się czyta to i owszem można przyznać. Pióro lekkie za to historia niezwykle nieprawdopodobna, zupełna fantazja literacka. Cieszę się, że autor pewnie miał w zamiarze zwrócenie uwagi na handel dziećmi, narkotykami itp z krajów biednych do tych bardziej rozwiniętych, jednak to z czym musiał się borykać główny bohater jest zadziwiające. Przemyt, strzelanina, spalone bagno, prawnik oszust, ornitolog oszust, kiedy jego żona zaczynała nawiązywać przyjaźń porywaczami.. hola hola nic nie jest tym czym się wydaje. Polecam, ale raczej na nudne popołudnie niż na odpoczynek przy książce :)

Henioo | 2015-07-30
Przeczytana: 18 lipca 2015

Ktoś się niezbyt pochlebnie wypowiadał w temacie tej powieści sensacyjnej. Ja tam ma zupełnie inne zdanie. Książkę czytało mi się świetnie, akurat taka wakacyjna odskocznia od codzienności.
Nie będę jej streszczał, bo nie w tym rzecz, ale bardzo polecam fanom dobrych thrillerów, z zaskakującym zakończeniem.

Anetka | 2013-08-10

Ciekawa