MAD_ABOUT_YOU

Czarodziejskie słowa. Wartościowe teksty dla dzieci to 24 starannie dobrane opowiadania i wiersze 17 czołowych polskich autorów. Publikacja stanowi cenny materiał pozwalający wprowadzić dziecko w świat wspólnego czytania. Teksty zachęcają dzieci do rozmowy, dzielenia się refleksjami i wyrażania opinii również dlatego, że dobór słownictwa i stopień trudności są odpowiednie dla tej grupy...

Publikacja stanowi cenny materiał pozwalający wprowadzić dziecko w świat wspólnego czytania. Teksty zachęcają dzieci do rozmowy, dzielenia się refleksjami i wyrażania opinii również dlatego, że dobór słownictwa i stopień trudności są odpowiednie dla tej grupy wiekowej. Zachęcamy zatem dzieci i ich opiekunów do wspólnego czytania, pytania i przeżywania. Na dobrą lekturę nigdy nie jest za późno… ani za wcześnie!

Książka zawiera również wstęp dla rodziców i opiekunów wraz z zestawem pytań do każdego tekstu pomocnych do ciekawej rozmowy z dzieckiem.

Rekomendacja: Ta książka to doskonały prezent dla przedszkolaka! Mądre teksty literackie, wiersze i bajki wprowadzą dzieci w świat wartości takich jak piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, odwaga czy uczciwość. Lektura nauczy dzieci, jak postępować, abyśmy mogli je częściej nagradzać i chwalić – Justyna Święcicka, psycholog, autorka książek dla dzieci i poradników, członek rady Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom

źródło opisu: Nowa Era, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie